Pirmdiena, 26.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Mētra, Evelīna, Aurēlija;

Izstāde "Super! Mini!" Rīgas Motormuzejā

Ieva Bērziņa, 29.04.2011. 09:49

2.maijā plkst. 14:00 Rīgas Motormuzejā tiks atklāta izstāde „Super! Mini!", kurā būs aplūkojami 20.gadsimta mikrolitrāžas automobiļi – BMW Isetta, Messerschmitt KR 200, Fiat 500, Trabant un citi, kas pasaules autobūves vēsturē ierakstīti ar zelta burtiem. Lielākā daļa no tiem apvieno fanu miljonus visā pasaulē un ir saucami par sava laika stila ikonām.
Izstāde "Super! Mini!" Rīgas Motormuzejā

Mikroauto Eiropā sāka ražot uzreiz pēc II pasaules kara. Daudzas auto rūpnīcas bija izpostītas, valdīja degvielas deficīts un tās cena bija ļoti augsta. Tas auto būvētājus mudināja meklēt jaunus konstruktīvus risinājumus un uzsākt nelielu, ekonomisku un pilsētvidei piemērotu pārvietošanās līdzekļu radīšanu, ko šodien pasaule pazīst kā mikrolitrāžas automobiļus.

Lai palielinātu mazauto ietilpību, konstruktoriem vajadzēja atjautīgi izmantot salona telpu. Tāpēc arvien biežāk mazauto virsbūves dizaina forma sāka atgādināt aviācijas vai pat sadzīves tehniku. To ātri ievēroja un šādiem auto tika dota iesauka - „Bubble cars".

60-tajos gados mikrolitrāžas automobilis jau bija paspējis iekarot autobraucēju sirdis. Izveidojās jaunas auto klases apzīmējums - „Supermini". Šādi auto lieliski darīja savu darbu – bija praktiski, salīdzinoši ātri un ekonomiski. Vēl vairāk, tie, pateicoties gan dizainam, gan praktiskumam, bija kļuvuši par pilsētvides dekoratīvu sastāvdaļu un pat stila lietu.

Izstāde būs apskatāma līdz 2011.gada 5.jūnijam.

Muzejs atvērts katru dienu no 10.00 līdz 18.00.

Vairāk informācijas:

www.motormuzejs.lv

tālr. 67097170

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV