Pirmdiena, 26.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Mētra, Evelīna, Aurēlija;

Rīgas Motormuzejā aplūkojami pirmskara BMW motocikli

Ieva Bērziņa, 28.06.2011. 10:06

Rīgas Motormuzejs piedāvā unikālu iespēju - vienkopus aplūkot raksturīgākos pirmskara BMW markas motociklus, tai skaitā pirmo sērijveidā izgatavoto BMW motocikla modeli „R32".
Rīgas Motormuzejā aplūkojami pirmskara BMW motocikli

BMW (Bayerische Motorenwerke A.G.) ir viena no tām nedaudzajām firmām, kura ielika pamatus pasaules motociklu būves industrijai. Turklāt tā vēl šodien spēlē vienu no pirmajām vijolēm motociklu ražošanā.

BMW tika izveidota 1917.g. pārstrukturizējot uzņēmumu „Bayerische Flügzeugwerke", kurš nodarbojās ar avio dzinēju izgatavošanu militārajām lidmašīnām. No tā arī radās populārā BMW emblēma, kura simbolizē propellera griešanos.

Pēc Pirmā pasaules kara beigām Vācijas kara rūpniecība bija pilnībā paralizēta un rūpnīcām nācās meklēt tālākās attīstības ceļus. BMW izlēma pārorientēties uz motociklu ražošanu, jo personīgā transporta trūkums tolaik Vācijā bija ļoti aktuāls.

20.gs. 20-to gadu sākumā tika izstrādāts pirmais BMW motocikla paraugs, kura konstrukcijā ietilpa duplex tipa cauruļu rāmis, perpendikulāri iebūvēts 2-cilindru boxer (opozīt) tipa 4-taktu motors un kardānpārvads. Pirmais sērijveidā izgatavotais BMW - R32 modelis plašākai sabiedrībai tika demonstrēts 1923.gada decembrī Parīzes salonā. Šī modeļa motocikls šobrīd pirmo reizi aplūkojams arī Rīgas Motormuzejā.

Vēl izstādē apskatāmi:

- BMW R12 (1936.g.), viens no izplatītākiem motocikliem II pasaules kara laikā vācu armijā;

- BMW R66 (1938.g.), 30-to gadu ātrākais ielas sporta BMW modelis;

- EMW R35 ( 1955.g. ), Latvijā vispazīstamākais BMW markas viencilindra motocikls u.c.

Lielāko daļu šo unikālo motociklu ir restaurējis Latvijas Antīko automobiļu kluba biedrs Aleksejs Popovs. Pēc ekspres- izstādes, kura ilgs līdz 18.jūlijam, BMW kolekcija nonāks kāda seno spēkratu kolekcionāra īpašumā Krievijā.

Vairāk informācijas:

67097170.

info@motormuzejs.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV