Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Pasaulē vienīgā sešcilindru Selve apskatāma Rīgas Motormuzejā

EasyGet.lv, 14.10.2011. 12:19

Patlaban pasaulē vienīgā zināmā un profesionāli restaurētā sešcilindru automašīna Selve 12/50 ir apskatāma Rīgas Motormuzejā, informē VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija" sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa. Senais spēkrats ir ražots Vācijā 1927.gadā un tas kā viens no ievērojamākajiem eksponātiem iekļauts Andreja un Edītes Rodes izstādē "Darba augļi".
Pasaulē vienīgā sešcilindru Selve apskatāma Rīgas Motormuzejā

Pēc Pirmā Pasaules kara kompānija Baner&Selve ražoja tikai motorus, bet apvienojoties ar firmu Norddeutche automobilwerke, kas izgatavoja Colibri un Sperber automobiļus, sākās auto ēra. Apvienotās firmas konstruktori izstrādāja pirmo četrcilndru automobili Selve 6/24. Laikam ejot, kompānija attīstījās un ieguva ekskluzīva autoražotāja slavu. Firmas augstākais sasniegums bija sešcilindru automašīna Selve 12/50. Diemžēl firmas un auto slava bija īslaicīga, pasaules ekonomiskās krīzes laikā 1929.gadā kompānija bankrotēja.

Motormuzejā eksponētais automobilis ir viens no pēdējiem „lielajiem" sešcilindru Selve modeļiem. Tas izceļas ar saviem izmēriem un jaudu.

Nav zināms, kā auto nonācis līdz Latvijai. Auto entuziasti to atrada 1998.gadā Ventspils rajonā Užavā, kur kādam zemniekam bija saglabājušās šī auto atliekas, no kurām tas vēlējies uzbūvēt traktoru. Restaurācija A.Rodes darbnīcā ilga četrus gadus un tā tika pabeigta 2005.gadā.

Izstādē „Darba augļi'' vienkopus var aplūkot Andreja Rodes darbnīcā atdzimušos pagājušā gadsimta 20. – 30 .gadu pasaules spilgtākos un dārgākos automobiļus, kurus papildina Edītes Rodes ziedu gleznojumi.

SELVE 12/50 tehniskie dati:
Motora tilpums 3096 cm3
Cilindri 6
Motora vārstu novietojums SV
Jauda 50 ZS
Maksimālais ātrums 90 km/h

Rīgas Motormuzeja darba laiki:
katru dienu plkst. 10:00 – 18:00
Biļešu cenas (iekļaujot arī Motormuzeja pastāvīgās ekspozīcijas apskati):
Pieaugušie 2,- ls
Skolēni, studenti, pensionāri 1,- ls
Ģimenes biļete 4,- ls

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV