Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Raidījums „Tavs auto" paplašina žanriskās robežas

LTV7 TAVS AUTO radošā komanda, 21.10.2011. 13:21

No oktobra raidījumā „Tavs auto", kas ik nedēļu LTV7 vēsta par autobūves jaunumiem, būs skatāma arī rubrika par motocikliem, ko veidos žurnālists Arnis Blodons. Tas papildinās jau kopš 2007.gada demonstrētā raidījuma tematisko klāstu, kas lielākoties ietver apskatu par jaunākajiem automašīnu modeļiem (tos izvērtē sabiedrībā pazīstami cilvēki), dažādus eksperimentus, kā arī Latvijas Rallija čempionāta norišu atspoguļojumu.
Raidījums „Tavs auto" paplašina žanriskās robežas

Arnis Blodons pašlaik vada LTV1 rīta programmu „Labrīt, Latvija!", kā arī daudzus gadus darbojies auto/moto žurnālistikā. Viņš stāsta, ka pievienoties „Tavs auto" radošajai komandai esot gandarījums, jo tā ir viena no profesionālākajām savā nozarē Latvijā: „Tas, ar kādu aizrautību puiši veido oriģinālus sižetus un kādā kvalitātē tas tiek salikts kopā, domāju, krietni vien pārsniedz vidējo Eiropas televīziju kvalitātes līmeni, nemaz nerunājot par Latviju. Protams, esmu pārliecināts, ka tematiskā dažādība, ko ieviesīs sadaļa par motocikliem, tehnikas jaunumiem, šo braucamrīku cienītājiem utt., noteikti vēl papildinās raidījuma krāsainību."

Raidījums „Tavs auto" LTV7 ēterā tiek translēts kopš 2007. gada un šajā laikā izpelnījies atzinīgu skatītāju vērtējumu. Savukārt, „Tavs Auto" radošā komanda auto žurnālistikas jomā strādā jau kopš 1994. gada. Televīzijā veidoti tādi projekti kā LNT „Auto Ziņas", LRČ „Rallija apskats", raidījums „Next". Izdotas dokumentālās īsfilmas par autosporta tēmu – „Rallijs tad un tagad", „Sekundes simtdaļas", „Latvieši Dakārā", „Emocijas", kā arī radītas speciālas pārraides vadošajam pasaules autosporta kanālam „MOTORS TV" par ralliju mūsmājās.

Raidījuma „Tavs auto" vadmotīvs ir autostāsti un piedzīvojumi, un tā veidotāji periodiski veic dažādus eksperimentus, kas saistīti ar satiksmes drošību - piemēram, vai ēst pie stūres ir drošāk nekā runāt pa mobilo tālruni, kā alkohols ietekmē autovadītāja reakciju, kā auto vadāmību ietekmē spiediens tā riepās un kāds ir gaisa drošības spilvenu graujošais spēks, ja izvēlēta nepareiza sēdpozīcija u.tml.

Kopš tā pirmsākumiem raidījumu vada Gusts Kikusts (Latvijas Radio ziņu dienesta žurnālists), kurš „Tavs auto" panākumu atslēgu saskata saliedētā un profesionālā komandas darbībā, un gandarījumu radot tas, ka komandai pievienojas arī A.Blodons. Stāsta Gusts Kikusts: „Vienmēr esam uzsvēruši, ka raidījumā, veicot savus oriģinālos eksperimentus, mēģinām pievērst uzmanību dažādiem satiksmes drošības aspektiem. Automašīnu un motociklu vadītāju saskarsme ikdienas satiksmē jau vairākkārt izraisījusi diskusijas publiskajā telpā, līdz ar to var teikt, ka auto un moto spēkratu sadzīvošana ir loģiska ne tikai uz ielas, bet arī mūsu raidījumā. Turklāt motopasaulē arī ir daudz tehnoloģisku jaunumu, un man prieks, ka par to stāstīs šajā jomā tik zinošs un pieredzējis cilvēks kā Arnis".

Raidījums „Tavs auto" skatāms LTV7 kanālā katru otrdienu, plkst.20:00 un atkārtojumā ik svētdienu, plkst.10:30. Pirmo moto sadaļu ar praktiskiem padomiem, kā motociklu sagatavot ziemai, TV skatītāji redzēs jau nākamotrdien, 25.oktobrī.

Raidījumu atbalsta apdrošināšanas sabiedrība „BALVA".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV