Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Mūzika automašīnā - vai tas ir droši?

Juta Šteinerte, "BPS PR" pārstāve, 03.11.2011. 08:47

Klausoties mūziku, es nedzirdu, kas notiek apkārt.
Mūzika automašīnā - vai tas ir droši?

Braukšanas laikā mūzikas klausīšanas, izmantojot "austiņas", var liegt autovadītājam dzirdēt citas skaņas apkārt, piemēram, citas automašīnas straujo bremzēšanu vai vilciena tuvošanos. Līdzīgi kā skaļas mūzikas klausīšanās arī "austiņu" izmantošana nav saskaņā ar drošas braukšanas principiem un var kļūt par cēloni satiksmes negadījumam.

Mūsdienās ražotāji automašīnās uzstāda modernas audio sistēmas, kas paredz arī audio pleijeru un citu mobile ierīču pievienošanu. Tomēr ļoti daudz automašīnu nav aprīkotas ar šādām iespējām. Tāpēc nereti autovadītāji izvēlas klausīties mūziku, izmantojot CD pleijerus un "austiņas".

"Šāds ieradums var būt ļoti bīstams. Lai gan lielāko vairumu informācijas mēs iegūstam, izmantojot mūsu redzi, skaņas signāla nozīmību nevajadzētu novērtēt parāk zemu. Tie autovadītāji, kas klausās mūziku, izmantojot austiņas, nedzird sirēnas, neatliekamās palīdzības automašīnas, tuvojošās automašīnas, kā arī citas skaņas, kas ļautu pilnvērtīgāk novērtēt situāciju uz ceļa," skaidro Renault Braukšanas Skolas direktors. Vēl vairāk - austiņu izmantošana autovadīšanas laikā liedz vadītājam dzirdēt arī skaņas, ko rada auto un kas var izraisīt negadījumu. Dažās valstīs šāda rīcība ir pretlikumīga. Latvijas likumdošana šo jautājumu neapskata.

Arī skaļas mūzikas klausīšanās automašīnā rada līdzvērtīgus draudus kā mūzikas klausīšanās, izmantojot austiņas. Papildus tam šis tiek norādīts kā vien no faktoriem, kas samazina koncentrēšanās spējas.

"Ļoti svarīgi ir noregulēt mūzikas skaļumu, lai tā nenovērstu uzmanību no citām skaņām un autovadīšanas kopumā. Katram autovadītājam, kurš izmanto automašīnas audio sistēmas, vajadzētu arī samazināt laiku, kas tiek pavadīts to regulēšanai," norāda Renault Braukšanas Skolas instruktori.

Skaļas mūzikas klausīšanās, izmantojot austiņas, var būt ļoti bīstama, ja runa ir par gājējiem. Arī gājējiem, līdzīgi kā citiem satiksmes dalībniekiem, ir jādzird apkārt notiekošais. "Šķērsojot ielu, it īpaši vietās, kur ir slikta redzamība, nepietiek vien ar paskatīšanos apkārt. Automašīna, kas tuvojas lielā ātrumā, parasti ir vispirms dzirdama, nevis redzama," skaidro Renault Braukšanas Skolas instruktori.

Renault Braukšanas Skola ir pirmā Renault zīmola pareizas braukšanas tehnikas apmācības skola pasaulē. Tā atrodas Varšavas-Bemovo lidostas teritorijā. Skola piedāvā apmācību kursuuus gan individuāli, gan uzņēmumiem, īpašas programmas piegādes automobile vadītājiem, apmācības braukšanai pilsētā, "eko-braukšanas" kursus, kā arī dažādas lekcijas par psiholoģiju un satiksmes drošību un pirmās palīdzības kursus. Skolas apmācības laukuma kopējā platība ir 50 000 m², ieskaitot slīdēšanas trasi 120 m un sānslīdes apli 60 m diametrā, kā arī dažādas citas instalācijas, piemēram, imitējot bezceļu braukšanu.

Renault Braukšanas Skola ir Ceļu drošības partnerības un Polijas automobiļu asociācijas biedrs. Papildu informāciju skatīt: http://www.szkolajazdyrenault.pl/english/

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV