Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Visvairāk pārdoto lietoto automobiļu top 10

Easyget.lv, 25.02.2014. 14:34

Popularitāti Latvijā saglabā „Volkswagen“ markas automobiļi

Pagājušā gada laikā lietoto automobiļu tirgū dominēja Vācijā ražoti automobiļi - astoņi no desmit visvairāk pārdotajiem lietotajiem transportlīdzekļiem Latvijā ir ražoti Vācijā.

Salīdzinot ar 2012. gadu, pieaugusi „Volkswagen“ markas automobiļu popularitāte. Visvairāk Latvijā 2013. gadā tika pārdoti „Volkswagen Golf“ markas automobiļi (2,8 tūkstoši), otrajā vietā – „Volkswagen Passat“ (2,6 tūkstoši), trešajā – arī Vācijas ražotāja „Audi“ modelis „A4“ (2,4 tūkstoši), liecina transporta sludinājumu portāla Autoplius.lv dati.

„Vācijā ražotie automobiļi ir ļoti populāri arī pārējās Baltijas valstīs. Igaunijā septiņi no desmit visvairāk pārdotajiem lietotajiem automobiļiem ir ražoti Vācijā. Lietuvā šis skaitlis ir vēl lielāks – pat deviņi no desmit. Vācu ražotāju vidū izteikti līderi ir „Volkswagen“ markas automobiļi. Mūsu valstī šie automobiļi vienmēr ir bijuši ļoti populāri un katru gadu tie tiek pārdoti aizvien vairāk, kaut arī ar nelielu pārsvaru (15-17%),“ saka Andris Mālnieks, Autoplius.lv pārdošanas vadītājs.

Par 56% vairāk nekā 2012. gadā tika pārdoti arī Zviedrijā ražotie „Volvo V70/XC70“ markas automobiļi. Pērn tika pārdoti 2,1 tūkstoši šīs markas automobiļu. Tāds lēciens ļāvis šim „Volvo“ modelim pacelties uz ceturto vietu visvairāk pārdoto automobiļu top 10. Piektajā vietā – „Audi A6”, kas par trešdaļu uzlabojis 2012. gada rezultātus; to nopirkuši 1,9 tūkstoši latviešu.

„Vērts atzīmēt, ka pirms eiro ieviešanas valstī ļoti populāri kļuva „BMW“ automobiļi – 3. un 5. sērijas „BMW” pārdoti attiecīgi par 58% un 60,3% vairāk nekā 2012. gadā. Tāpēc šie salīdzinoši dārgie automobiļi iekļuva visvairāk pārdoto automobiļu top 10 un ieņēma 6. un 7. vietu,” ievēro A. Mālnieks.

3. sērijas „BMW” iegādājušies 1,4 tūkstoši, bet 5. sērijas „BMW” – 1,2 tūkstoši autovadītāju.

Astotajā vietā visvairāk pārdoto lietoto automobiļu top 10 – „Volvo S40/V40/V50”. Devīto un desmito vietu dala divi „Opel" modeļi – „Astra” un „Zafira”.

„Var ievērot, ka visvairāk pārdoto automobiļu top 10 ir tie automobiļi, kas valstī tika importēti visvairāk. Pagājušā gada laikā vien importēti gandrīz 10 tūkstoši „Volkswagen” markas. Tāpēc šie automobiļi dominē arī pārdošanas rādītājos,” teic A. Mālnieks.

Tāpat daudz importēti arī „Volvo” (6 tūkstoši) un „Audi” marku automobiļi (5,6 tūkstoši).

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV