Sestdiena, 15.Jūnijs 2024. » Vārdadienas svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta;

Rīgā uzstāsies krievu eksperimentālās mūzikas veterāns Aleksejs Borisovs

Easyget.lv, 02.03.2014. 18:47

Trešdien, 5.martā, bārā Chomsky uzstāsies krievu avangarda un trokšņu mūzikas veterāns - Aleksejs Borisovs, kā arī eksperimentālais mūziķis no Sibīrijas - Aleksandrs Markvarts.
Rīgā uzstāsies krievu eksperimentālās mūzikas veterāns Aleksejs Borisovs

Uzstāšanās notiks ar Latvijas skaņu mākslinieces Jeļenas Glazovas piedalīšanos, klausītājiem tiks piedāvāts noise improvizācijas muzikālais priekšnesums. Vakara ievadā Aleksejs Borisovs un Jeļena Glazova uzstāsies kopā ar video mākslinieci Zani Raudiņu.

Aleksejs Borisovs ir viens no redzamākajiem Krievijas eksperimentālās skatuves mūziķiem - skaņu mākslinieks, komponists, multiinstrumentālists, vairāku projektu un leģendāro grupu dalībnieks (Centr, Nochnoj Prospekt, Volga, F.R.U.I.T.S., ASTMA), regulāri koncertē Krievijā un Eiropā, ir spēlējis tādos starptautiskos eksperimentālās un elektroniskās mūzikas festivālos kā ClubTransmediale (Vācija), Présences électroniques (Francija), Unsound (Polija), The Morning Line (Austrija), MUTEK (Kanāda), Sonar (Spānija), Sonic Circuits (ASV). Aktīvi sadarbojas ar mūziķiem no visas pasaules: KK Null (Japāna), Francs Pomasls (Austrija), Tomass Bukners (ASV), Alesandro Boseti (Itālija), Džefs Suraks (ASV), Government Alpha (Japāna), Tanja Stene (Norvēģija), Antons Nikila (Somija) utt. Arī ir sadarbojies ar Latvijas mūziķi Edgaru Rubeni - 2011.gadā viņi ir snieguši kopīgas improvizācijas priekšnesumus Rīgā. Borisova interešu lokā ietilpst elektroakustika, brīva improvizācija un skaņu instalācija. Viņš sadarbojas ar video māksliniekiem, režisoriem, dzejniekiem, dejotajiem un performanču māksliniekiem. Sadarbībā ar krievu mūziķiem Segeju Letovu un Olgu Nosovu ir strādājis pie muzikāla pavadījuma veidošanas mēmām filmām - Fridriha Murnau "Fausts" (1928.g.), Jakova Protazanova "Aelita" (1924.g.), Dzigas Vertova "Entuziasms" (1930) utt.

Aleksandrs Markvarts ir avangarda mūziķis (Kemerovo, Sibīrija), dažādu teātra projektu dalībnieks, koncertu un festivālu organizators. Aleksandrs ir multiinstrumentālists un viņa muzikālās darbības lokā ietilpst dažādi žanri: no radikālas brīvas improvizācijas, noise, hardcore līdz minimal techno un post-folk. Grupu Studio of Unconscious Music, Siberian Improvisation Company, Inorganic Blossoming dalībnieks. Viens no neatkārīgā leibla AktProdukt dibinatājiem. Aleksandrs organizē eksperimentālās mūzikas festivālus un koncertus Sibīrijā un Sanktpeterburgā. Nozīmīgākais no viņa organizētiem festivāliem ir dažādu mākslu festivāls “Theses”, teātru festivāls “Oncoming Traffic” utt.

Jeļena Glazova ir pašmāju multimediju māksliniece, kura savos projektos apvieno attēlu, eksperimentālo skaņu, instalāciju un poētisko tekstu. Eksperimentālās mūzikas darbības sfēra - drone/noise ar pārstrādāta vokāla pielietojumu. Piedalījusies starptautiskos festivālos un projektos, tajā skaitā eksperimentālās mūzikas un skaņu mākslas festivālā Sound around Kaliningrad (Krievija), Art’s Birthday (Zviedrija), Noise and Fury (Krievija), Polymer Festival (Igaunija), Vilnius Noise Week (Lietuva), Skaņu mežs (Latvija), video festivālā Ūdensgabali (Latvija). Sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Dereks Holcers (ASV/Vācija), Ernesto Estrelja (Spānija/Vācija), Konstantīns Katsiris (Kanāda) un citiem.

Video mākslinieces Zanes Raudiņas un Jeļenas Glazovas sadarbība ir sākusies video festivāla Ūdensgabali ietvaros ar performanci "Reborn", 2012.gada augustā. Festivāla Skaņu Mežs jubileja noslēguma koncertā mākslinieces ir uzstājušas Anglikāņu bāznicā ar projektu "Non Location", 2012.gada novembrī.

Pasākums notiks trešdien, 5.martā, plkst. 21, bārā Chomsky, Lāčplēša ielā 68, Rīgā. Ieeja pasākumā bez maksas.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV