Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Noskaidrotas populārākās dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem

Easyget.lv, 03.04.2014. 11:00

Noslēdzies Latvijas Radio 2 un Latvijas Avīzes organizētais balsojums par visu laiku populārāko dziesmu ar Jāņa Petera vārdiem.
Noskaidrotas populārākās dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem

Piecdesmit dziesmu konkurencē par populārāko kļuvusi „Mēmā dziesma”, otrajā vietā atstājot „Manai Dzimtenei”, un trešajā vietā „Sanāciet, sadziediet”. Visas trīs dziesmas ir Jāņa Petera un Raimonda Paula kopdarbs un skanēs arī 28.jūnijā arēnā „Rīga” koncertuzvedumā „Jānim Peteram - 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem…” .

Latvijas Radio 2 direktors Armīns Ronis atzīmē: „Klausītāju nosauktās dziesmas pieder latviešu populārās mūzikas "zelta" pūram. Tās ir skanējušas un skanēs LR2 un tas ir gan likumsakarīgi, gan labi. Tā ir mūsu sadzīves kultūras un identitātes daļa, ar šīm dziesmām ir dzīvojis, izdzīvojis un dzīvos mūsu latviskums un latvietība. Dziesmas nevis vienkārši ar tekstu, bet dzeju, turklāt tādu, kas piešķir dziedātajam lielāku jēgu, nekā dzeju veidojošie vārdi vien. Tas ir dzejnieka, liela dzejnieka nopelns. Paldies Jānim Peteram par to.”

Latvijas Radio 2 turpina gatavoties izcilā dzejdara jubilejai, veidojot īpašu, J.Peteram un viņa līdzgaitniekiem veltītu raidījumu ciklu. Savukārt pats dzejnieks aktīvi iesaistījies lielkoncerta gatavošanā, kas režisora Valda Pavlovska vadībā iecerēts kā grandiozs, simbolisks un interaktīvs pasākums ar video sižetiem un foto atmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma.

Koncertā skaistākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Niks Matvejevs, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Rīgas Doma zēnu koris, Petera dziesmu koris 800 cilvēku sastāvā virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmām iegūstot jaunu elpu un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora izpildījumā.

Biļetes uz koncertu jau nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Koncerts „Jānim Peteram – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem...” top, pateicoties AS „Latvijas Dzelzceļš” un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstam.

Foto: Jānis Peters. Foto (c) Uldis Briedis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV