Trešdiena, 29.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Raivis, Raivo, Maksis;

Sinfonietta Rīga noslēdz panākumiem bagātu sezonu

Easyget.lv, 30.04.2014. 11:10

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga aicina uz sezonas noslēguma koncertu 16. maijā plkst. 19.00 Lielajā ģildē.
Sinfonietta Rīga noslēdz panākumiem bagātu sezonu

Svinīgi gaišajā programmā romantiķa Šūmaņa “Pavasarsimfonija”, angļu komponista Maikla Tipeta Divertisments par Sellinger’s Round tēmu un Karla Fīlipa Emanuela Baha Čellkoncerts la minorā. Pie diriģenta pults būs orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē un koncerta īpašais viesis – Latvijā dzimušais un ārvalstīs koncertējošais čellists Maksims Beitāns, informē Baiba Freimane, Sinfonietta Rīga sabiedrisko attiecību vadītāja.

Īpaši gaidīta intriga sezonas noslēguma koncertā ir sadarbība ar čellistu Maksimu Beitānu, kurš savu karjeru attīsta ārpus Latvijas, un tādēļ klausītājiem būs jo interesantāk dzirdēt šī mākslinieka sniegumu. Mērķtiecīgais un perspektīvais mūziķis dzimis Jelgavā, studijas uzsācis Latvijā, bet vēlāk turpinājis Lielbritānijas Karaliskajā Mūzikas koledžā un Šveices konservatorijā Lugano. Kopš bērnības Maksims ar panākumiem piedalījies daudzos starptautiskos konkursos. Viņa sniegums būs dzirdams Johana Sebastiāna Baha talantīgā dēla Karla Fīlipa Emanuēla Čellkoncertā la minorā. “Vētras un dziņu” laikmeta pārstāvis, kuram šogad svinam 300. gadskārtu, uzskatīja, ka mūzikas uzdevums ir sniegt dziļu emocionālu pārdzīvojumu klausītājiem, tāpēc Maksima temperaments un viņa 17. gadsimtā darinātā čella skanējums iekrāsos vakaru muzikāli košos toņos.

Roberta Šūmaņa romantiska lirisma caurstrāvotā Pirmā simfonija Sibemolmažorā op. 38 jeb “Pavasarsimfonija” tapusi 1841. gadā, jaunības plaukumā baudot laimīgu laulību ar savu mūža mīlestību Klāru. Šūmanis savulaik atzinis, ka nemēģina šajā darbā neko attēlot vai aprakstīt, taču ir pārliecināts, ka gadalaiks, kurā simfonija dzima, ietekmējis tās uzbūvi un dāvājis tai spirgtuma un dzīves pavasara krāsas.

Britu komponista Maikla Tipeta (1905-1998) Divertisments par Sellinger’s Round tēmu, kas radīts pirms 50 gadiem, ir izcils sava žanra paraugs un vēsturiskām atsaucēm bagāta kompozīcija ar renesanses un baroka mūzikas atspulgiem.

Šīs koncertsezonas laikā kamerorķestris Sinfonietta Rīga saņēmis vienu no augstākajiem apbalvojumiem mūzikā – prestižo Grammy balvu – par dalību igauņu komponista Arvo Parta darbu albumā Adam’s Lament. Maijā un jūnijā orķestris sniegs koncertus Rīgas festivāla ietvaros, savukārt jūlijā Sinfonietta Rīga kopā ar spožiem viesmāksliniekiem uzstāsies Senās mūzikas festivālā.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV