Piektdiena, 01.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Ilgvars, Ivars;

„Pieslēdzies, Latvija!” vecākā dalībniece nosvin 95 gadu jubileju

Easyget.lv, 09.10.2013. 10:15

Senioru bezmaksas datorapmācību projekts „Pieslēdzies, Latvija!” šonedēļ pārspēj divus rekordus – gan dalībnieku vecuma rekordu, gan projekta dalībnieku skaita rekordu.
„Pieslēdzies, Latvija!” vecākā dalībniece nosvin 95 gadu jubileju

95 gadu vecums nav šķērslis, lai izietu trīs datorapmācību līmeņus, savā jubilejā, 8. oktobrī, apliecina Talsu novada iedzīvotāja Lidija Burčaka. Kundze, kura dzimusi Latvijas valsts dibināšanas gadā, ir vecākā no vairāk nekā 7000 šī gada reģistrētajiem Lattelecom sociālās atbildības projekta „Pieslēdzies, Latvija!” dalībniekiem.

Lidija Burčaka šonedēļ atzīmē 95 gadu jubileju, bet, neskatoties uz ievērojamo gadu skaitu, bauda dzīves piedāvātās iespējas. Tostarp apgūst datoru – pašai pavisam jaunu lietu, kas atmiņā atsauc sen apgūtās rakstāmmašīnas prasmes. Burčakas kundzes dzimšanas dienā pie viņas viesojās „Pieslēdzies, Latvija!” pārstāvji un dāvanā pasniedza datoru, lai jauniegūtās prasmes var aktīvi izmantot. Lidija Burčaka skaidro: „Datoru gribēju apgūt jau sen, un beidzot šī vēlme piepildījās! Tas nemaz nav tik grūti, tikai jāgrib mācīties. Motivācija datora apgūšanai man ir pietiekami liela – bērni un mazbērni ir izkaisīti pa Latviju un ārzemēm. Tagad ar jauniegūtajām prasmēm un savu jauno datoru varēšu ar viņiem un draugiem biežāk sazināties.”

„Pieslēdzies, Latvija!” pasniedzējs Renārs Ernstsons no Talsu novada Pieaugušo izglītības centra izsaka savu apbrīnu: „Lidijas kundze ir ļoti dzīvespriecīga – var redzēt, ka cilvēks dzīvo, nevis eksistē! Es arī gribētu būt tāds viņas gados! Turklāt mācībās viņai reizēm gāja pat labāk, nekā kādam jaunākam dalībniekam.”

Pēc sākotnējiem aprēķiniem, lielākā interese par apmācībām bijusi Jelgavā un tās novadā (gandrīz 800), Jūrmalā (gandrīz 500), kā arī Daugavpilī un tās novadā (gandrīz 300). No visiem dalībniekiem, kuri reģistrējušies datorapmācībām, 23% ir darbspējīgā jeb pirmspensijas vecumā, trešdaļa (35%) – vecumā no 63 līdz 75 gadiem, savukārt 42% vecāki par 76 gadiem. Lai arī reģistrācija „Pieslēdzies, Latvija!” datorapmācībām šogad ir noslēgusies, latviešu un krievu valodas plūsmās joprojām noris aktīvs apmācību darbs. Kopumā šobrīd visus trīs apmācību līmeņus izgājuši jau 6700 dalībnieki.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008.gada ar mērķi – līdz valsts simtajai gadadienai 2018.gadā apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku, palīdzot viņiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā.
Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības un Izglītības un zinātnes ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, kā arī Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV