Otrdiena, 05.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs;

Aicina iesaistīties Latvijas E-prasmju nedēļas 2014 rīkošanā

Easyget.lv, 10.02.2014. 13:38

Jau piekto reizi Latvijā noritēs “E-prasmju nedēļa”, kas šogad noritēs no 24. līdz 30. martam. Tās organizētāji – LIKTA un VARAM – aicina Latvijas iestādes, uzņēmumus un NVO kļūt par pasākuma partneriem, īpaši iesaistoties IKT karjeras dienās, informē LIKTA pārstāvis Viesturs Deksnis.
Aicina iesaistīties Latvijas E-prasmju nedēļas 2014 rīkošanā

Šogad “E-prasmju nedēļa” fokusējas uz divām galvenajām rīkoto aktivitāšu tēmām – tās ir “E-prasmes nodarbinātībai un IKT karjerai” un “E-prasmes ikvienam”. Pirmā ir saistīta ar e-prasmju apmācību aktivitātēm nodarbinātības veicināšanai, e-prasmju novērtēšanas metodēm un tās nodrošinošiem tiešsaistes rīkiem, IKT prasmju apliecināšanu un sertifikāciju. Šīs tēmas ietvaros tiek rīkotas IKT karjeras dienas un citi IKT karjeras motivācijas pasākumi, IKT sacensības un konkursi jauniešiem, IKT un e-prasmju semināri uzņēmējiem. Otrā, “E-prasmes ikvienam”, pievēršas cilvēkiem, kas uzsāk lietot datoru un internetu, “veic pirmo klikšķi”. Tā saistīta ar e-prasmju apguvi senioru vidū, digitālo sociālo mediju lietošanu – iepazīstinot ar jauniem e-pakalpojumiem, drošības un aizsardzības pasākumiem Internetā, ar virtuālās vides ētikas un autortiesību ievērošanas principiem.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), organizējot “E-prasmju nedēļu” sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), aicina pieteikties sadarbības partnerus dažādo izglītojošo aktivitāšu un IKT karjeras dienu rīkošanā. Par “E-prasmju nedēļas” partneriem tiek aicinātas publiskā sektora organizācijas, ministrijas, valsts aģentūras u.c., tāpat arī IKT un citu nozaru uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un masu mediji. “E-prasmju nedēļas” partnerus aicina līdz 17. februārim reģistrēties mājas lapā “www.eprasmes.lv” un aizpildīt tajā atrodamo aktivitāšu pieteikuma formu. Tāpat reģionālajiem koordinatoriem šeit būs pieejama “Digitālā karte 2014” ar iespēju reģistrēties un tapt tajā atspoguļotiem.

2013. gada “E-prasmju nedēļas” piedāvātajos 855 pasākumos, ko nodrošināja vairāk nekā 300 partneri, piedalījās 42 690 iedzīvotāji visā Latvijā. Partneru vidū bija ministrijas, valsts aģentūras, uzņēmumi, bankas, skolas un universitātes, bibliotēkas, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas.

"E-prasmes kļuvušas par praktiski ikvienas profesijas neatņemamu sastāvdaļu, tāpēc, kā jebkurām aroda iemaņām, arī tām ir svarīgs darbinieka kvalifikācijas autoritatīvs apliecinājums. Savukārt daudzi cilvēki savas datora, programmatūras un tīmekļa pārvaldīšanas iemaņas ir apguvuši pašmācībā, bez viņu zināšanu līmeni garantējoša dokumenta. Tāpēc līdztekus vienmēr aktuālajām E-prasmju nedēļas prioritātēm – akadēmiski izglītotu nozares speciālistu sagatavošanai un “digitālās plaisas” pārvarēšanai visā Latvijas sabiedrībā – strādāsim ar IKT prasmju apliecināšanas un sertifikācijas jautājumiem," uzsver Signe Bāliņa, LIKTA prezidente. “Kā liecina Eiropas Komisijas pētījumi, Latvijas sabiedrības kopējais e-prasmju līmenis jau nedaudz pārsniedz ES vidējo rādītāju. Darbinieku e-prasmju pašnovērtējums mums ir krietni vien paškritiskāks nekā citās dalībvalstīs – bet, iespējams, tieši tas ir veselīgs dzinulis, kas mudina pilnveidot iemaņas un paaugstināt savu profesionalitāti.”

„E-prasmju nedēļas” galvenie partneri ir nozares uzņēmumi – SIA „Lattelecom” un AS „RIX Technologies”.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV