Pirmdiena, 22.Jūlijs 2019. » Vārdadienas svin: Marija, Marika, Marina;

Latvijas Kultūras koledža aicina uz Mākslas dienu pasākumu „Ziedoņdārza stāsti“

Daiga Bināne, 08.04.2009. 14:13 | komentāri (2)

Aizsākot Mākslas dienu tradīciju arī vienā no demokrātiskākajiem Rīgas parkiem, Ziedoņdārzā, piektdien, 17. aprīlī no plkst. 14.00, rīdzinieki un Rīgas viesi ir gaidīti Ziedoņdārzā, kur visas dienas garumā norisināsies parka svētki „Ziedoņdārza stāsti”.
Latvijas Kultūras koledža aicina uz Mākslas dienu pasākumu „Ziedoņdārza stāsti“

„Lai gan Ziedoņadārza nosaukumu deva tā izveidotājs Andrejs Zeidaks, šī rajona iedzimtie zina tā skaidrojumu. Tas ir īpaši lielais ziemciešu īpatsvars dārza apstādījumos, kas katru pavasari pārsteidz ar savu košo atdzimšanu. Un ziemcieši paplašinātā nozīmē esam arī katrs mēs, šajos platuma grādos dzīvojošie, kuri, neskatoties uz ģeogrāfiskiem, sociālajiem un politiskajiem apstākļiem, ik pavasari mostamies pārsteidzoši mundri un harmoniski.” par pasākuma koncepciju stāsta mākslas zinātniece Ieva Kulakova.

Ar savu romantisko noskaņu, kas radusies jau 30. gadu beigās, Ziedoņdārzs ir uzskatāms arī par vietu, kura kā magnēts ir pievilkusi Latvijas radošās inteliģences pārstāvjus. Šī atraktīvā, Latvijas Kultūras koledžai ģeogrāfiski tuvā vide pasniedzējiem un studentiem ir devusi impulsu veidot tās daudzpusīgu atspoguļojumu, kas 17. aprīlī tiks prezentēts parkā notiekošajās Mākslas dienās „Ziedoņdārza stāsti“.

Svētku centrā būs ap parku dzīvojošo radošo personību – Aivara Vilipsona, Jura Kulakova, Valta Kleina, Ievas Kulakovas, Jāņa Johansona u.c. – stāsti saistībā ar Ziedoņdārzu. Tāpat svētku ietvaros būs iespēja noskatīties vairākus dzejas iestudējumus, laikmetīgās dejas izrādi „Pieradinātie”, kā arī klausīties jauno mūziķu grupu koncertu. Būs aplūkojamas vairākas foto izstādes – „Ziedoņdārza gaismas”, „Ziedoņdārza portreti”, „Viena diena Ziedoņdārzā”, kā arī izstāde „30. gadu reklāmas parodijas” un gleznotāja Ilgvara Zalāna action – painting performances foto un video dokumentācija. Svētku laikā notiks radošas darbnīcas un rotaļas arī parka mazākajiem apmeklētājiem. Savukārt kultūrvēstures interesenti varēs doties gida vadītās ekskursijās pa parku un izzināt Ziedoņdārza noslēpumus.

„Ziedoņdārza stāsti” noslēgsies ar J. Kulakova kantātes „Mīlestībā viļņo krūts” fragmentu atskaņojumu ar autora piedalīšanos.   

Paldies par atbalstu Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijai, Latvijas Mākslinieku savienībai, Rīgas 6. vidusskolai, dzīvojamo māju kompleksam „Ziedoņdārza mājas”, SIA „Eiropas skaņa”, veikalam „Baltijas papīrs” un AAS „Baltikums”.

Foto: Guna Kalnača


Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2019
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV