Ceturtdiena, 22.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Irīda, Īrisa;

Jūrmalas teātrī būs skatāma komēdija divās daļās „Skopulis”

Kristaps Liepiņš, 19.01.2010. 13:02

Svētdien, 31. janvārī, plkst.16:00 Jūrmalas teātrī tiks demonstrēta Ž.B. Moljēra komēdija divās daļās „Skopulis”.
Jūrmalas teātrī būs skatāma komēdija divās daļās „Skopulis”

Komēdiju „Skopulis” Ž.B.Moljērs uzraksta 1688. gadā, taču vēl līdz mūsdienām šis darbs nav zaudējis savu aktualitāti. Sižets ir aizgūts no romiešu komēdiju meistera Plauta.

Arpagons ir komēdijas galvenais varonis. Divu bērnu, Klenta un Elīzes, tēvs. Ž.B.Moljērs, Arpagona tēlā ieliek tādas īpašības un rakstura iezīmes, ka vārds Arpagons sarunvalodā kļūst par „skopuļa” sinonīmu. Arpagons tiek dēvēts par nepieskaitāmu cilvēku, jo viņš visu laiku dzīvo uz neprāta robežas. Izjūtas un kaisle pēc naudas ir svarīgākās vērtības, jo tieši tā ieņem visbūtiskāko lomu viņa dzīvē un citu vērtību viņam nav. Arpagona sirds ir „izžuvusi”, vienīgā vēlēšanās ir ātrāk atbrīvoties no bērniem, kuru uzturēšana ir pārāk dārga un aprecēt jaunu sievieti, kura aizvietotu mājkalpotāju.

Arpagona lomas atveidotājs Aigars Balulis par šo lomu 2007. gadā saņēma Jūrmalas teātra gada labākā aktiera titulu.

Ja arī jūs vai jūsu līdzcilvēkus ir pārņēmusi neapturama kāre pēc naudas, nāciet un pasmejietiess kopā ar mums par šīm cilvēciskajām vājībām. Varbūt, ka mūsu zāles iedarbosies.        

Režisors: Aigars Balulis. Lomās: Arpagons – Aigars Balulis, Kleants – Ģirts Alsters, Elīze – Gundega Baušeniece, Valērs – Māris Zabarovskis, Marianna – Ieva Kalniņa, Anzelms – Andris Burvis, Frozīne – Aija Treimane, Simonas jaunkundze – Tija Tomsone, Žaks – Guntars Pavārs, Laflešs – Mārtiņš Pika, Kloda madāma – Ravita Rozīte, Izmeklētājs – Guntars Venckus.

Sīkāka informācija www.jurmalasteatris.lv.

Biļetes rezervēt pa tel. 67751089, vai pa e-pastu jurmalasteatris@jurmalasteatris.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV