Otrdiena, 14.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Ritvars, Oskars, Anvars;

Filmas “Šķērsiela” jubilejas seanss un diskusija kino “Splendid Palace”

Easyget.lv, 10.04.2013. 17:04 | komentāri (1)

Šogad aprit 25 gadi, kopš uzņemta viena no skatītāju mīlētākajām un panākumiem bagātākajām Latvijas dokumentālajām filmām. Šai jubilejai par godu sagādāta retā iespēja noskatīties filmas kinokopiju uz lielā ekrāna.
Filmas “Šķērsiela” jubilejas seanss un diskusija kino “Splendid Palace”

Kinoteātrī “Splendid Palace” pirmdien, 15. aprīlī, plkst. 18:00 notiks dokumentālās filmas “Šķērsiela” jubilejas seanss, kam sekos saruna ar filmas autoriem un kino pētniekiem par filmas nozīmi Latvijas kultūrā un sabiedrībā 80. gadu beigās un mūsdienās, informē producente Baiba Urbāne. Ieeja bez maksas.

Filma “Šķērsiela” seko tāpat sauktās Pārdaugavas ieliņas iedzīvotāju raibajām ikdienas gaitām pārmaiņu laikos – 80. gadu beigās, kad padomju sistēma ļogās un brūk. Emocionālais un humorpilnais vērojums bija trāpīgs laikmeta un sabiedrības spogulis un iekaroja skatītāju sirdis kinofestivālos no Eiropas valstīm līdz Japānai un ASV, kļūstot par vienu no pirmajām tik plaši ceļojušajām Latvijas filmām. “Šķērsiela” ir arī vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu (1989), un viena no 12 kinolentēm, kas iekļauta Kultūras kanonā.

Desmit gadus vēlāk režisors un operators Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs atgriezās Šķērsielā, lai uzņemtu ne mazāk populāro tās turpinājumu “Jaunie laiki Šķērsielā”, bet šogad 4. maijā pirmizrādi piedzīvos filmu cikla trešā daļa “Kapitālisms Šķērsielā”.

“Šķērsielas” vienīgajā jubilejas seansā būs reta iespēja noskatīties filmas kinokopiju, kā arī sarunā ar filmas autoriem un dažādu paaudžu kino pētniekiem noskaidrot, vai 25 gadus pēc filmas tapšanas “Šķērsiela” joprojām uzrunā skatītājus, vai arī nu jau vairs derīga tikai kā laikmeta liecība vēsturniekiem. Diskusijā piedalīsies kinokritiķis Mihails Savisko, LU Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ābrams Kleckins, kino žurnāliste, Kultūras kanona eksperte Kristīne Matīsa, “Kino Bize” vadītājs Māris Prombergs un citi.

Pasākumu rīko biedrība “Eiropas dokumentālā kino simpoziji”. Finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Foto: Kadrs no filmas “Šķērsiela”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV