Sestdiena, 04.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Sandis, Uldis, Ulvis;

Filmu nozares profesionāļi izsaka neuzticību Ginta Grūbes vadītajai Filmu padomei

Easyget.lv, 01.11.2013. 15:27 | komentāri (2)

Virkne filmu nozares profesionāļu, tostarp Aigars Grauba un Ivars Seleckis, atbalsta finansējuma piešķiršanu SIA Studija F.O.R.M.A spēlfilmai “Dvēseļu putenis”
Filmu nozares profesionāļi izsaka neuzticību Ginta Grūbes vadītajai Filmu padomei

Virkne filmu nozares profesionāļu atbalsta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas 17. oktobra lēmumu paredzēt finansējumu no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” SIA Studija F.O.R.M.A spēlfilmas “Dvēseļu putenis” ražošanas sagatavošanai un filmēšanas pirmajam posmam.

"Izsakām neuzticību Ginta Grūbes vadītajai Filmu padomei, kā arī Nacionālā kino centra direktorei Ilzei Gailītei-Holmbergai par apzinātu cenšanos maldināt sabiedrību un radīt nepatiesu priekšstatu par noskaņojumu filmu veidotāju vidē," pausts Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Latvijas kino profesionāļu vēstulē Saeimai.

"Esam gandarīti, ka Saeimas komisija radusi papildus iespēju piešķirt nozarei līdzekļus, un mūsu kolēģiem būs iespēja pilnvērtīgi realizēt lielu, ambiciozu un Latvijas simtgades kontekstā nozīmīgu projektu. Komisijas lēmums, tāpat kā nesen pieņemtais Filmu likums, uzrāda būtisku pagriezienu varas attieksmē pret nozīmīgu kultūras nozari - latviešu kinematogrāfiju, kura gadiem ilgi ir bijusi atstāta novārtā. Tas ir cerīgs sākums un, mūsuprāt, pareizs virziens ieilgušās krīzes pārvarēšanā.

Vienlaicīgi aicinām Kultūras ministriju uzsākt reorganizāciju filmu nozares pārvaldē, lai saskaņā ar nozares stratēģiju, kura ir ietverta jaunajās kultūrpolitikas pamatnostādnēs 2014. - 2020. gadam “Radošā Latvija”, uz Nacionālā Kino centra bāzes izveidotu Latvijas Filmu institūtu, līdzīgu tiem, kādi sekmīgi darbojas mums kultūras ziņā tuvajās Ziemeļvalstīs un arī daudzviet citur Eiropā."

Atbalstu filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšansi sniedz Aigars Grauba, Arvīds Krievs, Dzintra Geka, Māris Putniņš, Andrejs Ēķis, Vilnis Kalnaellis, Jānis Vingris, Roze Stiebra, Ansis Bērziņš, Ivars Seleckis un Jānis Streičs.

Foto: Ivars Seleckis. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV