Sestdiena, 15.Jūnijs 2024. » Vārdadienas svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta;

Notiks Jāņa Petera 75 gadu jubilejai veltīts koncertuzvedums

Easyget.lv, 03.03.2014. 15:08

Godinot izcilo latviešu dzejnieku 75 gadu jubilejā un apkopojot spožās personības devumu mūsu kultūrā, Latvijas Radio 2 šo gadu pasludinājis par Jāņa Petera gadu un rīko vairākus pasākumus, kuru kulminācija būs koncertuzvedums „Jānim Peteram - 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem…” 28. jūnijā arēnā „Rīga”.
Notiks Jāņa Petera 75 gadu jubilejai veltīts koncertuzvedums

No 3. līdz 30.martam notiks balsojums par populārāko dziesmu ar Jāņa Petera dzeju. LR 2 ēterā skanēs 50 dziesmas ar Petera vārdiem un katru no tām ievadīs neliels stāstiņš par dziesmas tapšanu no izpildītāju vai komponistu puses. Balsošanas anketas, sadarbībā ar Latvijas Avīzi, elektroniski būs pieejamas Latvijas Avīzes portālā http://ej.uz/LAPeters, bet drukātā formātā žurnālā „Mājas Viesis” un ”Latvijas Avīzes” pielikumā „Nedēļa kabatā”.

Maijā un jūnijā Latvijas Radio 2 skanēs īpašs raidījumu cikls, kurā savā atmiņās par sadarbību ar dzejnieku dalīsies viņa līdzgaitnieki, savukārt pašā vasaras sākumā tiks izdota retrospektīva foto un atmiņu brošūra par Jāņa Petera muzikālo daiļradi, kas vienlaikus būs arī jubilejas koncerta programmiņa.

Arī pats dzejnieks aktīvi iesaistījies apjomīgajā jubilejas svinību gatavošanas procesā un teic: „Koncerts “No Jāņiem līdz Pēteriem” nebūt nav domāts kā grāmatveža atskaite, jo es ikdien’ rakstu no jauna. Tas būs veltījums un priecīgs vēstījums Jums – sirmiem un jauniem, zaļoksniem un nupat, šorīt dzimušiem...”

Koncertā skaistākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Niks Matvejevs, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Rīgas Doma zēnu koris, Petera dziesmu koris 500 cilvēku sastāvā virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmām iegūstot jaunu elpu un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora izpildījumā.

Koncertā, caurvijoties video kadriem un foto atmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma, skanēs arī dzeja paša gaviļnieka izpildījumā, bet pāri visam - dziesmas gan no pagājušā gadsimta 70.gadiem, atmodas laika un arī pēdējos gados paveiktā, gan teātra izrādēm „Māsa Kerija”, „Draudzes bazārs”, „Šerloks Holmss”, „Šveiks”, „Dekamerons”, „Latgola” u.c. un, protams, dziesmas, bez kurām nebūtu iedomājams šāds kopkoncerts – „Sanāciet, sadziediet”, „Manai Dzimtenei”, „Kurzeme”, „Mīla ir kā uguns”, „Pērļu zvejnieks”, „Mēmā dziesma” u.c.

Biļetes uz koncertu jau nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Koncerts „Jānim Peteram – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem...” top, pateicoties AS „Latvijas Dzelzceļš” un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstam.

Foto: Jānis Peters. Foto (c) Uldis Briedis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV