Sestdiena, 15.Jūnijs 2024. » Vārdadienas svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta;

Velotūre „Ieminies par iecietību!” ieripos Rīgā

Vita Viļuma, 20.07.2009. 09:48

21. jūlijā velotūre „Ieminies par iecietību!” sasniegs Rīgu. Lai sagaidītu velotūres dalībniekus ierodamies galvaspilsētā, laikā no plkst. 13.00 līdz 19.00 Vērmanes dārzā notiks pasākumu virkne, kas aicinās vairot iecietību sabiedrībā ar izklaidējošu un izglītojošu pasākumu programmu. Pasākumos aicināts piedalīties jebkurš pilsētas iedzīvotājs vai tās viesis.
Velotūre „Ieminies par iecietību!” ieripos Rīgā

Dienas pasākumus piepildīs vairākas informatīvas un izglītojošas aktivitātes. Plkst. 13.30 tiks dots starts orientēšanās sacensībai „Atrodi iecietību”, kas norisināsies Rīgas centra un Vecrīgas rajonā. Paralēli tam uz Vērmanes dārza estrādes kāps Latvijas jaunie izpildītāji, tostarp tādas grupas kā „Keksi”, „Them Lemons” un „The Picture” un mākslinieki no improvizācijas teātriem. Piedalīsies arī dažāda stila un vecuma deju kolektīvi. Paredzēts, ka priekšnesumus būs iespēja ne tikai skatīties un just līdzi, bet iesaistīties arī pašiem apmeklētājiem.
 
„Uzskatām, ka tik lielā pilsētā kā Rīga, kurā dzīvo tik dažādi cilvēki, ir svarīgi veidot dialogu, ko mēs kā jaunieši varam veicināt, īstenojot dažādus kultūras un izglītojošos pasākumus,” stāsta Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas centra nodaļas vadītāja Alma Jaunmuktāne. „Velotūres ietvaros Rīgas pasākumā aicināsim cilvēkus saskatīt iespējas, kā atšķirīgais var bagātināt mūsu pieredzi. Nedrīkstam pavērst muguru pret to, kas ir neierasts un pirmajā brīdī liekas nepieņemams, jo jebkurā citādajā slēpjas tāds pats cilvēks kā pārējie – ar jūtām, vēlmēm, cerībām un bailēm, neraugoties uz cilvēka rasi, vecumu, fizisko veselību vai citu atšķirību.”

Paralēli koncertam un orientēšanās sacensībām, darbosies „mākslinieku telts”. Tajā kopā ar Latvijas jaunajiem māksliniekiem, tostarp Kristianu Brekti un Mareku Ruskuli, būs iespējams izveidot pašiem savu „Iecietības – draudzības sirdi” un piedalīties „Siržu izsolē”, kas norisināsies pasākuma noslēgumā. Izsolē iegūtie ziedojumi tiks ieguldīti Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes projektā „Radošās darbnīcas”.

Par izglītojošo pasākuma norises daļu dienas laikā rūpēsies Tiesībsarga biroja speciālisti. Jaunākajiem pasākuma dalībniekiem būs iespējams zīmēt un krāsot kopā ar kaķi Indriķi XIII, kā arī bērniem būs iespēja izglītoties pildot krustvārdu mīklas un veicot dažādus atjautības uzdevumus. Kopā ar Tiesībsarga biroja speciālistiem bērni un jaunieši varēs piedalīties mācību spēlē „Indriķa XIII gudrības”. Tāpat informāciju par dažādiem diskriminācijas jautājumiem un Tiesībsarga biroja darbu varēs saņemt pieaugušie.

Tāpat kā citās pilsētās arī Rīgā visas dienas garumā būs iespēja pievienoties arī Sabiedrības integrācijas fonda „Labas Gribas Memorandam”, kas aicina ikvienu padomāt par iecietību pret dažādām kultūras formām un cilvēciskās izteiksmes veidiem, un gan vārdos, gan darbos izskaust jebkāda veida diskrimināciju un neiecietību sabiedrībā.

Rīgu velotūre „Ieminies par iecietību!” sasniegs savā septītajā dienā – tas ir velotūres viduspunkts. Jau veikts pusceļš un kopumā velotūres tematiskie pasākumi būs notikuši jau piecās Latvijas pilsētās – Rēzeknē, Pļaviņās, Cēsīs, Valmierā un Ogrē. Kā nākamā pieturvieta 22. jūlijā paredzēta Dobele.

!!! Velotūres dalībnieku ierakstiem tiešsaistē iespējams sekot līdzi http://twitter.com/iecietibasVelo Apkopojums par dienas notikumiem lasāms blogu ierakstos, kas publicēti www.esmaja.lv un www.lskj.lv. Aicinām sekot līdzi velotūrei arī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Facebook.com profilā.

Lai palielinātu informētību par diskrimināciju, iepazīstinātu ar ES tiesību aktiem, kā arī veicinātu ieguvumus no daudzveidības, 27 Eiropas valstīs tiek īstenota Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un vienādu iespēju ģenerāldirektorāta informatīvā kampaņa „Par dažādību. Pret diskrimināciju”. Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī LSKJ rīkotā iecietības velotūre.

Velotūres idejiskie atbalstītāji ir: Sabiedrības integrācijas fonds, Tiesībsarga birojs. Velotūres dalībniekus atbalsta SIA Fazer maiznīca, SIA Aljur Pluss, SIA Pure Food, SIA Ezerkauliņi un SIA US Holdings.


Īsa pasākuma programma Rīgā

13.00 pasākuma atklāšana.
13.30. – 17.00 orientēšanās sacensība „Atrodi iecietību!”
14.00 – 17.00 „Iecietības – draudzības siržu” veidošana mākslinieku teltī ar Latvijas jaunajiem māksliniekiem
17.00 – 17.30 „Siržu izsole” (vada Valdis Melderis)
18.00 – 18.30 orientēšanās sacensības „Atrodi iecietību!” dalībnieku apbalvošana
19.00 - pasākuma noslēgums.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV