Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Atklāj pieteikšanos 21.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam

Maija Trikule, 11.07.2011. 11:16

Šodien sākas pieteikšanās 21.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam. Starts gada plašākajam riteņbraucēju pasākumam tiks dots 4.septembrī Siguldā.
Atklāj pieteikšanos 21.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam

Pieteikties Vienības braucienam interesenti varēs internetā www.velo.lv no 11.jūlija līdz 1.septembra plkst. 23.00. Reģistrēties klātienē varēs arī veikalos „TREK", Siguldas un Kuldīgas tūrisma informācijas centrā, veloveikalā „Eži" Cēsīs un Valmierā, Tukuma ledus hallē un Smiltenes sporta centrā.

Velobrauciens notiks 3 distancēs: šosejas Sporta brauciens 100 km, MTB brauciens 47 km un šosejas Tautas brauciens 37 km.

„Pēdējos gados braukšana ar velosipēdu kļūst aizvien populārāka - tas ir demokrātisks, ekoloģisks un veselīgs pārvietošanās līdzeklis, kas pieejams ikvienam. Lai uzsvērtu vienotības ideju, šogad īpaši esam padomājuši par uzņēmumiem, gan lieliem, gan maziem, lai tā ir iespēja doties kopīgā un patīkamā piedzīvojumā. Vienības brauciens kā gada saliedētākais riteņbraucēju pasākums ir īstais laiks, lai gūtu pozitīvas emocijas, uzlabotu veselību un modinātu sevī patriotisma garu," saka velobrauciena organizators Igo Japiņš, „Igo Japiņa sporta aģentūras" direktors.

Vienības velobrauciena pirmsākumi meklējami Latvijas pirmās brīvvalsts trīsdesmitajos gados. Sacensības notika no 1936. līdz 1939. gadam un tika sauktas par Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienu. Nosaukumā tika ietverta dibināšanas dziļākā jēga – vienotība. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ar tiešu prezidenta Gunta Ulmaņa, Murjāņu Sporta ģimnāzijas trenera Ernesta Pūces un domubiedru iniciatīvu velobrauciens tika atjaunots 1995.gadā.

Kopš 1999.gada velobraucienu organizē „Igo Japiņa sporta aģentūra", pulcējot arvien vairāk dalībnieku no gada uz gadu. 2009.gadā braucienā piedalījās 3784 velomīļi, bet 2010.gadā – jau 4457 dalībnieki. Pašlaik nepārspēts ir palicis 1939.gadā sasniegtais rekords, kad no visiem Latvijas novadiem uz Rīgu devās 6090 velobraucēji.

Reģistrēties Vienības braucienam ieteicams laicīgi. Jo tuvāks laiks 4.septembra braucienam, jo augstāka pieteikšanās maksa. Pēc finiša pie balvām tiks ikviens - katras distances ātrākos velobraucējus gaida goda pjedestāls un uzvarētāju kausi. Savukārt tie, kam neizdosies tikt labāko spicē, saņems īpaši izgatavotu piemiņas medaļu par dalību gada plašākajā Latvijas velobraucienā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV