Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Smiltenē notiks starptautiskas sacensības velo orientēšanās sportā

Ilze Ārniece, 15.07.2011. 11:05

16.-17. jūlijā Kalnamuižā, Smiltenes novadā norisināsies 7. EST-LAT Orientēšanās līgas sacensību kārta, šoreiz velo orientēšanās jeb MTBO disciplīnā. MTBO pirmā līgas sacensību kārta aizvadīta 11.-12. jūnijā Igaunijā – Karulā, Valgas apriņķī. Pēc pirmajām divām sacensību dienām pārsvarā līderos Igaunijas sportisti. Latviešiem panākumi M16 grupā – 1. vietā šobrīd Atis Heinols (OK ZVOC/VALMIERAS BJSS) un M20 grupā – 2. vietā Edgars Bričonoks (OK Kāpa).

EST-LAT Orientēšanās līga (turpmāk – līga) ir Latvijas un Igaunijas Orientēšanas federāciju sadarbības rezultātā izveidots jauns, starptautisks orientēšanās sacensību seriāls. Sacensību ietvaros starti vairākās disciplīnās: orientēšanās ar slēpēm, velo un orientēšanās, kad distance veicama kājām (turpmāk – FootO).
Līgas sacensībās piedalīties īpaši aicināti Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošie orientēšanās iesācēji un lietpratēji, jo līgas izveides ideja ir galvenokārt atjaunot un stiprināt orientēšanās tradīcijas šajā teritorijā. Līdz šim noritējušās sacensību kārtas ar ievērojamo dalībnieku skaitu liecina, ka gan igauņiem, gan latviešiem ir interesanti un izaicinoši mēroties spēkiem savā starpā.

Turpmākās sacensības:
8. posms. 30.-31.07. Valgas apgabals, FootO, EST
9. posms. 06.-07.08. Alūksnes novads, FootO, LV
10. posms. 13.-14.08. Vīlandes apgabals, FootO, EST
11. posms. 10.-11.09. Valmiera, FootO, LV
12. posms. 24.-25.09.Veru apgabals, FootO, EST
Informācija par līgu – http://lof.lv/liga

Līga izveidota projekta „Est-O-Lat league" ietvaros, kura galvenais mērķis ir atjaunot orientēšanās sporta tradīcijas un nodrošināt sporta veida ilgtspēju Igaunijas – Latvijas pierobežā, izveidojot Igaunijas – Latvijas orientēšanās līgu. Latvijas Orientēšanās federācija projektu īsteno kopā ar Igaunijas Orientēšanās federāciju. Projekta ilgums 24 mēneši, tā aktivitātēs abās kaimiņvalstīs turpināsies līdz 2012. gada vasarai.

Papildus līgas sacensībām projekta ietvaros notiek jauno un esošo orientēšanās karšu zīmētāju apmācība, tiek rīkotas orientēšanās dienas Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas skolās, iepazīstinot skolēnus ar orientēšanās pamatiem, tāpat tiks rīkoti apmācību semināri ziemas orientēšanās sacensību rīkotājiem Latvijā un taku orientēšanās sacensību rīkotājiem Igaunijā.
Projektu 85 % apmērā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta kopējais budžets – EUR 166 304.00.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV