Piektdiena, 22.Septembris 2023. » Vārdadienas svin: Maigurs, Mārica, Māris;

Atceltas ikgadējās slēpošanas sacensības Apkārt Alaukstam

EasyGet.lv, 24.01.2012. 11:13

Sestdien, 4. februārī, Vecpiebalgā paredzētās ikgadējās slēpošanas sacensības Apkārt Alaukstam tiek atceltas kritisko laika apstākļu dēļ, informē SIA „Alpha Baltic" sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Tjarve.
Atceltas ikgadējās slēpošanas sacensības Apkārt Alaukstam

Saistībā ar izveidojušos situāciju ar šā gada vēlo ziemas iestāšanos, kā arī ar pašreizējo situāciju slēpojuma Apkārt Alaukstam distancēs Alpha Baltic Sport sadarbībā ar sporta klubu Alauksts ir pieņēmuši lēmumu atcelt 2012.gada slēpojumu. „Šogad diemžēl ilgi gaidītā ziema iestājās ļoti vēlu, turklāt esošie laikapstākļi ir ļoti nepastāvīgi. Šobrīd distancē ir vairākas kritiskas vietas, kas virzās gar ezera krastu: tās ir applūdušas un ļoti bīstamas, kā rezultātā, domājot par dalībnieku drošību, mēs nevaram atļauties riskēt. Līdz ar to mēs esam spiesti pieņemt lēmumu atcelt ikgadējo slēpojumu Apkārt Alaukstam," stāsta Kaspars Tupiņš, pasākuma organizētājs, SIA Alpha Baltic Sport vadītājs.

Aivars Avens, viens no šī slēpojuma tradīcijas dibinātājiem komentē: „Lai arī sniega ir pietiekoši, tomēr vairākas vietas trasē virzās pār purvainu apvidu, kas rudens lietavu dēļ joprojām slēpotājiem ir neizbraucams. Pieļāvām arī otru variantu: finišu veidot pār Alauksta ezeru, bet, tā kā tas ir tikai nesen aizsalis, tad tas nav pieļaujams no drošības viedokļa. Mūsu prioritāte ir slēpojuma kvalitāte, tādēļ šogad diemžēl slēpojums ir jāatceļ. Līdz šim objektīvu iemeslu dēļ Apkārt Alaukstam nebija noticis trīs reizes, tomēr ceram, ka nākamgad tiksimies slēpojumā, finišējot ar smaidu un lieliskā garastāvoklī."

Pērn Vecpiebalgā norisinājās jau XXII slēpojums Apkārt Alaukstam, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 2400. 2011.gadā 42 km sporta distanci atklāja Euroloppet komisāri Freds Noiners (Fred Neuner) un Kristians Šnīrsmeijers (Christian Schniersmayer). Šajā distancē kopumā startēja aptuveni 400 slēpotāju, tostarp gan mūsu tuvāko kaimiņvalstu (Lietuva, Igaunija un Krievija) pārstāvji, gan arī dalībnieki no Ukrainas, Somijas, Vācijas, Itālijas un pat Jaunzēlandes.

Visiem, kuri jau reģistrējušies dalībai sacensībās Apkārt Alaukstam, sacensību organozatori piedāvā pārcelt dalības maksu uz kādu no vasaras maratonu distancēm – šosejas riteņbraukšanas velomaratonu, skrituļslidošanu, kalnu divriteņu sacensībām vai skriešanas pusmaratonu vai arī uz 2013.gada slēpojumu Apkārt Alaukstam, vai arī iespēju atgriezt iemaksāto dalības maksu.

Slēpojums Apkārt Alaukstam ir pirmās sacensības piecu maratonu sērijā, ko organizē Alpha Baltic Sport. Nākamais pasākums gaidāms sestdien, 19. maijā, kad norisināsies 182 km UCI Eiropas tūres Jūrmalas grand PRIX un Jūrmalas velomaratona trīs distances – attiecīgi 126 km, 60 km un 14 km.

Vairāk informācijas un reģistrācija www.maratoni.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV