Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Kronvalda parkā notiks fiksīšu sacensības Red Bull Tru Fix

EasyGet.lv, 21.05.2012. 14:36

Rīgas urbānās dzīves skati, prasmīgi pagatavota kafija no stilīga baristas rokām, jaunība un...fiksīši. Šāds dzīvesstila komplekts kļūst interesants arvien lielākam rīdzinieku un citu pilsētnieku lokam un sasniedzis brīdi, kad pasaulē pavisam nesen izveidotās Red Bull Mini Drome sacensības fiksētā pārnesuma velosipēdiem ir kļuvušas tik populāras, ka vairs nepārsteidz latvieša Toma Alsberga uzvaras startpautiskās sacensībās.
Kronvalda parkā notiks fiksīšu sacensības Red Bull Tru Fix

26. maijā Kronvalda parkā notiks ātruma velosacensības speciāli izbūvētā 1km garā trasē ar iespaidīgām (2m augstām) virāžām asākajos pagriezienos, inscenētu "satiksmes sastrēgumu" un daudziem citiem trases elementiem (kikeriem, "kamieļa kupriem", "vecmāmiņas uzbrukumu" u.c.), kas notiekošās sacensības padarīs vizuāli skatāmas un iespaidīgas. Trase būs būvēta speciāli treka velosipēdiem ar fiksēto rumbu, jeb "fiksīšiem", jo tieši šī velo subkultūra ir ļoti strauji ienākusi un plaši attīstījusies gan pasaulē, gan Latvijā! Sacensībām līdz pat to norises dienai var reģistrēties www.redbull.lv un patlaban pieteikušies ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu braucēji.

"Red Bull Tru Fix ir pavisam jaunas un unikālas velosacensības tieši fiksīšiem. Sacensību pamatdoma ir kilometru garā trasē imitēt dažādus šķēršļus, pārbaudījumus, ar kuriem fiksīšu braucējiem nākas saskarties ikdienā baukājot pa pilsētu. Trase būs ātra, dinamiska ar daudziem patīkamiem pārsteigumiem, tas būs kā izaicinājums visiem, kas piedalīsies. Uzvarēs tas, kurš visātrāk spēs aklimatizēties trasē, pielāgoties konstrukciju pārbaudījumiem, bet uzskatu, ka to pa spēkam būs pieveikt ikvienam velobraucējam," saka Toms Alsbergs, vairākkārtējs Red Bull Mini Drome sacensību uzvarētājs un pasaules rekordists mini treka sacensībās fiksīšiem.

Šobrīd fiksīši ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā plaši pārstāv urbāno velokultūru. Fiksīšu aizsākumi ir meklējami lielajās metropoles pilsētās, kur uz ielas fiksīšus pirmie sāka izmantot tieši velokurjeri, jo patiesībā fiksītis ir treka velospēds, ko var veiksmīgi lietot arī braukšanai pa pilsētas ielām. "Fiksīšu kustība Latvijā aizsākās apmēram pirms pieciem sešiem gadiem, bet acīmredzami biežāk fiksīši uz Rīgas ielām sāka parādīties pirms trīs gadiem, un to skaits joprojām strauji pieaug. Fiksītis - tas ir dzīvesveids," pārliecināts ir Toms Alsbergs.

Foto: Vairākkārtējs Red Bull Mini Drome sacensību uzvarētājs Toms Alsbergs. Foto (c) Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV