Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

SEB MTB maratonā Tukumā startu dos Romāns Vainšteins

EasyGet.lv, 02.08.2012. 09:21

Svētdien, 5. augustā, Tukumā notiks Latvijā populārākā MTB maratona – SEB MTB maratona 5. posms, informē Maija Trikule. Kā īpašs viesis tajā piedalīsies Latvijas titulētākais riteņbraucējs Romāns Vainšteins, kurš dos startu sacensību dalībniekiem. Šogad starts būs pilsētas centrā uz Rīgas ielas, tādejādi dalībniekiem sākums būs jāveic pret kalnu, savukārt līdzjutējiem būs lieliska iespēja to redzēt.
SEB MTB maratonā Tukumā startu dos Romāns Vainšteins

Tukuma posms ir 2012. gada SEB MTB kalnu divriteņu seriāla pirmspēdējais posms, taču, kā sola organizatori – nebūt nav vieglākais, taču pietiekami interesants un pa spēkam dažāda līmeņa braucējiem. Kaut šogad izpaliks Milzkalna forsēšana, trases veidotāji ir parūpējušies par tehniski interesantu ceļu iekļaušanu sacensību distancē, piemēram, Āža kalna takas. Kā atzina Rexona sporta distances kopvērtējuma līdere sieviešu grupā Lelde Ardava (Rietumu – Delfin), Āža kalna takas ir ļoti interesantas un būtu piemērotas pat Latvijas MTB čempionāta krosa rīkošanai. Tāpat visiem braucējiem, pirms braukšanas lejā no Āža kalna, tiek ieteikts pavērties apkārt, jo no tā vērojams brīnišķīgs skats uz Durbes pili. Savukārt tiem dalībniekiem, kuri nesteidzas pēc rezultāta, kalna galā ir iespēja baudīt meža avenes.

Šobrīd Rexona sporta distancē kopvērtējuma līderis ir Dmitrijs Sorokins un Lelde Ardava, abi no komandas Rietumu – Delfin, savukārt vēl viens šīs komandas pārstāvis – Ivars Prokofjevs ir Thule kalnu karalis. Savukārt par Garmin jaunāko labāko braucēju kopvērtējumā ir atzīts Arnis Pētersons no komandas ZZK. Virši A tautas distancē par intrigu turpinās rūpēties šīs sezonas sīvākie konkurenti Jānis Ozols (Veloserviss) un Jānis Bērziņš (ZZK-Cēsis-SEB), Tukuma trasē tiks noskaidrots, vai mājas trase Ozolam palīdzēs uzvarēt arī šoreiz.

Tukuma posmā Rexona sporta distance būs 65,5 km gara, Virši A tautas distancē dalībnieki veiks 43,5 km, savukārt Mammadaba veselības distancē (bez laika kontroles un sacensību elementa) 26 km.

Lai vērstu Tukuma pilsētas iedzīvotāju un viesu uzmanību uz gaidāmajām sacensībām, līdz 10. augustam Tukuma ledus hallē apskatāma pazīstamā sporta fotogrāfa Zigismunda Zālmaņa ceļojošā ekspozīcija "SEB MTB maratoni. 10 gadi foto mirkļos". Tajā apskatāmas fotogrāfijas, kas tapušas iepriekšējos gados SEB MTB velomaratona sacensībās un atspoguļo gan cīņu ar konkurentiem, gan dalībnieku emocijas cīņā ar trasi un sevi.

Pēc katra posma tiek noteikts Rexona sporta distances sacensību kopvērtējuma līderis - vīriešu, sieviešu, Garmin jaunākā labākā braucēja līdz 23 gadiem un labākā kalnu braucēja – Thule kalnu karaļa ieskaitēs, kā arī ātrākā vīrieša un ātrākās sievietes ieskaitē Virši A tautas distancē. Labākajiem tiek pasniegti līdera krekli, ar kuru dalībniekiem ir jāstartē nākamajā posmā, izmantojot priekšrocību ieņemt starta vietu priekšā pārējiem dalībniekiem.

Tāpat mazo braucēju Kārums bērnu sacensībās tiek noskaidroti ātrākie dalībnieki, kuriem tiek pasniegts sacensību līdera krekliņš. Visās distancēs līdera kreklus nodrošina pasaulē pazīstamais riteņbraukšanas apģērbu ražotājs Bicycle Line.

Distancē dalībnieku slāpes remdē Zaķumuižas ūdens un Maxim sporta dzērieni. Trasē būs vairāki ēšanas punkti, kuros dalībniekus spēcina Augļu servisa sagādātie augļi un dārzeņi. Tehnisko atbalstu velobraucējiem sniegs būvniecības nams Kurši, savukārt velosipēdu apkopi nodrošinās Veloserviss. Par uzturvielām bagātu maltīti pēc finiša rūpējas ēdināšanas partneris Daily, kas, ņemot vērā sezonu un laika apstākļus, nodrošina atšķirīgu maltīšu piedāvājumu katrā posmā. Ēdienkarte ir saskaņota ar diētas ārstu Andi Brēmani, lai visi sacensību dalībnieki pēc sacensībām varētu atjaunot distancē iztērēto enerģiju ar pareizām un uzturvielām bagātām ēdienreizēm. Tukuma posma dalībnieki tiks cienāti ar Daily sarūpēto pastu ar dārzeņiem.

Par sacensību trašu izveidošanu rūpēsies Skandi motors, nodrošinot organizatorus ar piemērotu un izturīgu apvidus auto.

Sacensības noslēgsies ar pēdējo SEB MTB maratona posmu Smiltenē, kas ir viena no Latvijas MTB tradīcijām bagātākajām pilsētām.

Latvijā populārākais riteņbraukšanas sacensību seriāls sezonā pulcē ap 4000 unikālu dalībnieku un 11 gados ir kļuvis par neatņemamu Latvijas sporta dzīves sastāvdaļu.

Pieteikšanās sacensībām un sīkāka informācija mājaslapā www.velo.lv, kā arī Veloserviss veikalos.

Foto: SEB MTB maratons. Foto (c) Z.Zalmanis 

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV