Piektdiena, 22.Septembris 2023. » Vārdadienas svin: Maigurs, Mārica, Māris;

Noslēdzies otrais Rīgas tautas slēpojums Biķernieki

EasyGet.lv, 11.02.2013. 13:23

10. februārī 250 slēpotāji no Rīgas un tālākām Latvijas pilsētām, bērni un profesionālie slēpotāji vienojās otrajā Rīgas Tautas slēpojumā Biķernieki 2013. Izturības distances stiprākais trijnieks – Kārlis Vanags, Nauris Birkentāls un Rolands Rudzītis – finišēja vienas sekundes ietvaros.
Noslēdzies otrais Rīgas tautas slēpojums Biķernieki

„Svētdien, kad ziema bija dāsna ar sniegu, otrais Rīgas tautas slēpojums bija dāsns ar saviem dažāda vecuma, dzimuma un pieredzes 250 dalībniekiem, kas ir divreiz lielāks skaits nekā pērn. Tas ir labs sasniegums vēl joprojām jaunai, bet tomēr jau sevi pārliecinoši pieteikušai gan starp profesionālajiem slēpotājiem, gan starp ziemas aktivitātes mīļotājiem tradīcijai. Mums prieks, ka mūsu slēpojumu apmeklēja ne tikai rīdzinieki, bet arī viesi no Valmieras, Gulbenes, Alūksnes un citām Latvijas pilsētām," stāsta sacensību organizators Jānis Vanags.

Izturības distances (30km) uzvārētājs vīriešu grupā ir Kārlis Vanags, kas uzlaboja pagājuša gada rezultātu gandrīz pa minūti un finišēja ar laiku 1st 16 min un 34 sekundes. Kaut gan tuvākie konkurenti no viņa atpalika mazāk par sekundi. Sieviešu grupas uzvarētāja Līga Šmite arī uzlaboja pagājuša gada sieviešu rezultātu un finišēja 1st 42 min 10sek. Tautas distancē (15 km) cīņa par medaļām bija vēl asākā: gandrīz vienlaicīgi pārskrēja finiša līniju 5 slēpotāji. Tomēr ar dažu sekunddaļu starpību Laurim Purniņam izdevās izcīnīt zelta medaļu ar rezultātu 36 min un 59 sek. Ātrākā sieviete Tautas distancē bija Linda Savļaka Bondare ar laiku 45 min 21 sek. Pirmo reizi Rīgas Tautas slēpojuma bija apbalvotas arī stiprākas komandas. Abi kausi, gan Tautas, gan Izturības distancēs, nonāca komandas MySport rokās. Šogad diezgan kupla pulkā piedalījās bērni – 30 dalībnieki. Jaunākajai dalībniecei Mētrai Oserei, kura pirmo reizi paveica savu distanci simtu skatītāju acu priekšā, nav pat pilni 3 gadi. .Ātrākie bērnu distancē bija Gustavs Lukstiņš un Katrīna Rudus.

„Esam priecīgi un pateicīgi katram dalībniekam, kas pavadīja šo dienu kopā ar savu ģimeni, draugiem, konkurentiem Biķernieku trasē un uzticējās mums. Lai arī pagājušajā gadā mūsu izaicinājums bija lieli mīnusa grādi, šogad - atkusnis. Tādēļ uztraukums bija liels, jo ieguldījām daudz spēka un enerģijas, lai attaisnot slēpotāju cerības un sagatavot kvalitatīvu trasi un nodrošinātu labu servisu. Šis Rīgas Tautas slēpojums notika pateicoties mūsu atbalstītājiem, it īpaši Rīgas Domes Izglītības un Sporta departamentam, Biķernieku Kompleksajai Sporta Bāzei un Rīgas Motormuzejam. Mēs ceram, ka nākamajā gadā tradīcijas turpinājums sanāks vēl krāšņāks – gan dalībnieku ziņā, gan ar jaunām uzvarām un rekordiem ," saka pasākuma organizators Jānis Vanags.

Foto: Rīgas tautas slēpojums Biķernieki . Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV