Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

Latvija ''Nāciju kausā'' izcīna 16. vietu

Easyget.lv, 30.09.2013. 14:41

Latviešu motobraucējs Matīss Karro aizvadītajās brīvdienās palīdzējis Latvijas izlasei izcīnīt 16.vietu Pasaules motokrosa ''Nāciju kausa'' izcīņā.
Latvija ''Nāciju kausā'' izcīna 16. vietu

Kvalifikācijas braucienā Latvijas izlase (Matīss Karro, Dāvis Ivanovs un Augusts Justs) ierindojās 21.vietā, kas nozīmēja to, ka svētdien no rīta mūsu izlasei jācīnās B finālā, kur tikai uzvarētājs nodrošinās vietu A finālā.

''Diemžēl kvalifikācijas izlozē mums nepaveicās ar starta numuru, jo izloze lēma, ka mums jāstartē no 39.vietas, kas arī vēlāk atspoguļojās rezultātos. Arī starti mums nepadevās, tāpēc sākums bija grūts. Savā braucienā varēju iebraukt desmitniekā, bet, lai tiktu A finālā, Latvijas izlasei pietiktu arī ar manu izcīnīto 15. vietu, taču nesanāca, jo beigās finišēju 18.vietā,” iesāk Matīss Karro.

''Kopumā jāsaka, ka cīņa kvalifikācijā brīžiem bija ļoti rupja. Jau pirmajā aplī mani diezgan rupji nogāza, kā rezultātā atkritu uz beigām. Arī turpinājumā bija diezgan rupjas cīņas, kur daži sportisti centās mani apgāzt. Varēja just, ka šeit rit cīņa par valsts karoga krāsām. Pasaules čempionātā tā nebrauc. Taču neļāvu sevi nogāzt, tā vietā sanāca pašam nogāzt dažus sportistus, jo cīņas tiešām brīžiem bija asas. Diemžēl finišējām 21.vietā un palikām aiz svītras. Apzinājāmies, ka otrajā dienā B finālā cīņa būs smaga, jo bez mums vēl vairākas izlases pretendēja uz vietu A finālā.”

„Pēc pirmās dienas bijām nedaudz saskumuši, taču otrās dienas rītā man iekšā bija pozitīvas sajūtas. Apzinājos, ka B fināls būs grūts, taču zināju, ka viss var sanākt. Starts bija labs, taču pēc tam mani uzreiz apdzina. Vairākus apļus braucu aiz līdera, līdz vēlāk apdzinu viņu. Tobrīd bija neliels uztraukums un man piedzinās rokas. Biju spiests palaist garām vienu braucēju, taču man plānā bija cieši braukt aiz viņa un brauciena beigās uz taktikas rēķina apdzīt viņu. Sēdēju līderim astē un brauciena beigās sāku viņam uzbrukt. Redzēju, ka viņš sāk pieļaut kļūdas, līdz trīs līkumus pirms finiša man izdevās apdzīt līderi un uzvarēt, par ko biju ārkārtīgi priecīgs, jo tas Latvijas izlasei deva uzvaru B finālā un vietu A finālā,” savu braucienu B finālā komentē Karro.

„A finālā mana pirmā brauciena starts bija ļoti labs. Protams, nebija viegli, jo B finālā tika atstāts daudz spēka, taču nepadevos un finišēju 13.vietā. Arī otrajā braucienā padevās starts, pēc kā vēlāk nokļuvu 11.vietā, kas tobrīd Latvijas izlasei kopvērtējumā garantētu augstāko vietu Nāciju čempionātā, kāda jebkad Latvijai ir bijusi. Taču tad sāku just, ka konkurenti no manis atraujas un es netieku viņiem līdzi. Pēc pāris apļiem sapratu, ka tehnika vairs negrib strādāt tā, kā tai ir jāstrādā. Bija doma finišēt un izcīnīt vismaz kaut kādus punktus, taču vēlāk mocītis (pirmo reizi sezonā) nespēja pārlēkt nevienu lēcienu. Bija bīstami turpināt, tāpēc izstājos, par ko, protams, biju ļoti vīlies,” savus A fināla braucienus atceras Matīss.

Latvijas izlase beigās izcīnīja 16.vietu, kas ir labs rezultāts. „Lai vai kā, jāsecina, ka vakar mēs nebijām kvalificējušies, taču svētdien pirmo reizi Latvijas vēsturē mēs A finālam kvalificējāmies, uzvarot B finālā. Līdz tam nekad tas nebija paveikts, tāpēc domāju, ka galveno uzdevumu mēs izpildījām, lai arī, protams, A finālā varējām nobraukt arī labāk. Gribētu pateikt lielu paldies Dāvim Ivanovam, kurš godam cīnījās. Arī Augustam Justam jāsaka paldies, jo mēs visi bijām viena komanda. Paldies arī faniem par lielo atbalstu,” nobeidz Karro, kurš sarunas nobeigumā pastāstīja, ka B fināla brauciena laikā viņam vaigā iekoda lapsene.

Kamēr vairums sportistu sezona jau ir beigusies, Matīss šajās brīvdienās startēs pēdējā Anglijas motokrosa čempionāta posmā, kur sportists centīsies nosargāt savu trešo vietu.

Foto: Matīss Karro. Foto (c) Jānis Pastars

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV