Trešdiena, 29.Novembris 2023. » Vārdadienas svin: Ignats, Virgīnija;

Atklāts Latvijas Gada balva sportā 2013 līdzjutēju balsojums

Easyget.lv, 26.11.2013. 12:34

Šodien sācies Latvijas Gada balva sportā 2013 līdzjutēju balsojums, lai noteiktu gada populārāko sportistu starp ceremonijas rīkotāju izvirzītajiem kandidātiem, informē LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Balsojums portālā Delfi.lv un Olimpiade.lv ilgs līdz 26. decembra pusnaktij. No vienas IP adreses diennaktī par vienu pretendentu var balsot vienu reizi.

Balsojums par populārāko sportistu risinās divās kārtās: 1. kārtā, no 26. novembra - 15. decembrim, notiek balsojums par divpadsmit populāriem Latvijas sportistiem, bet no 16. - 26. decembra pusnaktij notiek balsojuma 2. kārta jeb fināls, kurā varēs atbalstīt trīs visvairāk līdzjutēju balsis guvušos sportistus. Populārāko sportistu saraksts tapa ceremonijas žūrijas komisijai 20 cilvēku sastāvā balsojot par 12 sportistiem no sporta federāciju izvirzīto sportistu saraksta. Gada populārākā sportista titulu iegūs un Latvijas Gada balvu sportā 2013 ceremonijā saņems viens no trīs finālistiem, kurš interneta balsojumā būs saņēmis vislielāko balsu skaitu. Portāls Delfi ir tiesīgs pārbaudīt rezultātus un dzēst negodīgi veiktos balsojumus.

No 2.decembra Radio SWH ēterā darbdienās plkst.14:15 un brīvdienās plkst.9:40 varēs uzzināt vairāk par nominēto sportistu sasniegumiem.

Apbalvošanas ceremonija Latvijas Gada balva sportā 2013 notiks 27. decembrī Rīgā, atjaunotajā kultūras pilī Ziemeļblāzma. Televīzijas skatītājiem to būs iespēja vērot Latvijas televīzijas 1. kanālā pulksten 21.15.
Šogad, kad ceremonija notiks devīto gadu, Latvijas Gada balvu sportā pasniegs 15 nominācijās, kurām līdz 1. decembrim pretendentus izvirza Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, kā arī Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti. Balvu ieguvējus nosaka īpaši veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Latvijas gada balvas sportā 2013 nomināciju saraksts tiek pārskatīts ik gadu – šogad sarakstu nolemts papildināt ar nomināciju Par godīgu spēli, kurā balvu saņems sportists/-te, komanda vai žurnālists/-e, kuru rīcība noteiktā gadījumā īpaši izceļ tādas vērtības kā godīga spēle, sporta ētika, komandas gars, cieņa un vienlīdzība.

Latvijas Gada balva sportā 2013 nominācijas un speciālbalvas:

 1. Labākais Latvijas sportists
 2. Labākā Latvijas sportiste
 3. Labākais/-ā tehnisko sporta veidu sportists/-e (šajā nominācijā tiek izvirzīti auto/moto un ūdensmoto sportisti – autošosejā, formulā, rallijā, motosportisti šosejā, krosā, enduro, spīdvejā u. c.)
 4. Labākais Latvijas treneris (Latvijas treneri, kuri strādā ar Latvijas sportistiem vai komandām)
 5. Labākā Latvijas sporta spēļu komanda
 6. Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos
 7. Gada uzlecošā zvaigzne (jaunais sportists/-e, kas 2013. gadā pieteicis sevi ar izciliem rezultātiem individuālajos vai komandu sporta veidos. Netiek izvirzīti iepriekšējos gados uzvarējušie sportisti šajā kategorijā)
 8. Gada sporta notikums Latvijā (sporta pasākums/notikums, kas būtiski paaugstinājis sporta popularitāti Latvijā; sportistu komandu, treneru vai menedžeru darbs, kas būtiski popularizējis sportu Latvijā)
 9. Paraugs sportā (izvirza Latvijas Olimpiešu klubs, uzvarētāju apstiprina žūrija)
 10. Par godīgu spēli
 11. Par cīņas gribu (sportistu, treneru un komandu darbība, kura palīdzējusi gūt uzvaru šķietami bezcerīgā situācijā, kandidātus izvirza sporta federācijas, par balvas piešķiršanu lemj žūrija)
 12. Gada sporta skolotājs (izvirza un nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija)
 13. Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva (izvirza un nosaka Latvijas Paralimpiskā komiteja)
 14. Mūža ieguldījums Latvijas sportā (cilvēks, kurš ar savu darbu mūža garumā visvairāk veicinājis sporta attīstību un popularitāti Latvijā. Izvirza un apstiprina žūrija)
 15. Latvijas populārākais/-ā sportists/-e – internetā nosaka Latvijas iedzīvotāji
 16. Latvijas Televīzijas speciālbalva
Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV