Trešdiena, 04.Oktobris 2023. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Latvijas komanda ar panākumiem startē Pasaules un Eiropas čempionātā ledusburāšanā jauniešiem

Easyget.lv, 24.02.2014. 11:11

2014. gada Pasaules un Eiropas jauniešu ledusburāšanas čempionātā, kas no 17. līdz 21. februārim norisinājās uz Ķīšezera ledus, 1. vietu "DN Junior" klases meiteņu ieskaitē izcīnīja Rūta Eistreiķe un 2. vietu "Ice Optimist" klases meiteņu ieskaitē – Agija Ēlerte, informē Latvijas DN Ledusburāšanas asociācijas prezidents Madars Alvikis. Sacensībās dominēja Polijas un Igaunijas jaunie ledusburātāji.
Latvijas komanda ar panākumiem startē Pasaules un Eiropas čempionātā ledusburāšanā jauniešiem

Spītējot pavasarīgajam laikam, aizvadītajā nedēļā uz Ķīšezera ledus veiksmīgi norisinājās Pasaules un Eiropas jauniešu ledusburāšanas čempionāts, kā arī Eiropas kauss. Tajā godalgas tika sadalītas divās ledusjahtu klasēs, un, kā ierasts, atsevišķi vērtējot arī meitenes. Uz pārsteidzoši gludā un ātrā Ķīšezera ledus kopumā sacentās 78 jaunie ledusburātāji. Pēc divām lieliski aizvadītām treniņu dienām 19. februārī notika oficiālā sacensību atklāšana, šajā dienā gan vēja trūkuma dēļ neizdevās dot startu nevienam sacensību braucienam, taču nākamās divas dienas ļāva ne tikai atgūt zaudēto, bet arī ieekonomēt rezerves dienu, kas bija paredzēta Eiropas kausa rīkošanai. Čempionāta ieskaitē burātājiem tika doti starti septiņiem sacensību braucieniem, bet Eiropas kausa izcīņai bija pilnīgi pietiekami ar trīs sacensību braucieniem abās ledusjahtu klasēs.

Pirmajā sacensību dienā "DN Junior" klasē dominēja igaunis Kevins Grass un Krievijas sportists Antons Kolotsejs, bet nākamā sacensību diena veiksmīgāka izrādījās poļiem Jacekam Staņislavskim un Konradam Žoltkovskim, kā arī zviedram Edijam Klemetam, kuri ne vien noķēra pirmās dienas līderus, bet arī savā starpā sadalīja medaļas – zelts Staņislavskim, sudrabs Klementam, bronza – Žoļtovskim. Savstarpējā cīņa meiteņu konkurencē nebija tik izteikta, jo jaunietes galvenokārt cīnījās par vietu kopvērtējumā. Pasaules un Eiropas ātrākajai jaunietei – latvietei Rūtai Eistreiķei – kopvērtējumā izdevās sasniegt 6. vietu un tikai vienu punktu zaudēt 5. vietas ieguvējam, kas ir neraksturīgi augsts rezultāts meitenēm.

"Ice Optimist" klasē cīņa par godalgotajām vietām notika starp trīs jaunajiem igauņiem. Turklāt cīņa bija tik sīva, ka uzvarētāja noskaidrošanai nepietika ar punktu un izcīnīto uzvaru saskaitīšanu. Tiesneši čempiona titula likteni izšķīra tikai braucienos izcīnīto 2. vietu skaits. Tādējādi par čempionu kļuva Rasmuss Mālinns, kam ar vienādu punktu un uzvaru skaitu piekāpās Dans Talvs. Bronza tika vēl vienam igaunim – Keitams Lūram. Meiteņu konkurencē ļoti labus rezultātus uzrādīja latviete Agija Ēlerte, taču viņai nekādi neizdevās noķert polieti Jūliju Šmitu. Bronzu izcīnīja vēl viena poliete – Olīvija Korszuna.

Eiropas kausa posmā mūsu nogurušās un par izcīnītajām medaļām priecīgās meitenes – Rūta un Agija – katra savā klasē spēja izcīnīt bronzas medaļas. Arī citi čempionāta ieskaites uzvarētāju kausa izcīņas braucienos brauca daudz mierīgāk, ļaujot godalgotās vietas izcīnīt citiem braucējiem.

Foto: Rūta Eistreiķe Pasaules un Eiropas čempionātā ledusburāšanā. Foto (c) Valdis Ēlerts

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV