Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Daugavpils teātra jauno sezonu ievadīs festivāls „Telpa - Daugavpils”

Easyget.lv, 16.08.2013. 09:32 | komentāri (1)

Daugavpils teātris 26. sezonu uzsāks septembra vidū ar Daugavpils cietoksnī notiekošo teātra festivālu-darbnīcu „Telpa - Daugavpils”.
Daugavpils teātra jauno sezonu ievadīs festivāls „Telpa - Daugavpils”

Kā ziņo Daugavpils teātra pārstāve Madara Pavlovska, teātra festivāls "Telpa - Daugavpils", kas mēroga ziņā salīdzināms ar Rīgā notiekošo ikgadējo teātra festivālu „Homo Novus”, Daugavpilī notiks pirmo reizi. Tā laikā pilsētā pulcēsies dažādi teātra jomas darbinieki - dramaturgi, režisori, scenogrāfi, aktieri, notiks dažādas diskusijas, lekcijas ar profesionāļu piedalīšanos. Bet lielākā uzmanība tiks pievērsta mākslinieku spējai atdzīvināt Daugavpils cietokšņa telpas un, iedvesmojoties no pilsētas vides, radīt jaunas izrādes. Tādā veidā festivāls „Telpa - Daugavpils” kļūs ne vien kā skola un izaugsmes vieta māksliniekiem, bet arī kā visas pilsētas mākslas pasākums.

Kā pirmā izrāde, kas „iekustinās” teātra skatuvi, būs V.A. Mocarta opera „Teātra direktors”, kā arī skatītājus sagaidīs citas iepriekšējās sezonas favorītizrādes. Kopumā pagājušajā sezonā Daugavpils teātris uzveda 12 pirmizrādes un, kā teātra jaunās sezonas ieskaņai veltītā preses konferencē atzina teātra direktors O.Šapošņikovs, līdz gada beigām teātrī ir paredzēti seši jauniestudējumi.

Šosezon Daugavpils teātra Lielajā zālē debiju režijā piedzīvos horeogrāfe I.Saveļjeva ar dejas izrādi „Kazanova”. Horeogrāfe jau divus gadus pēc kārtas ir izpelnījusies nominantes godu Spēlmaņu nakts gada balvā un arī ar šo autorizrādi centīsies apliecināt savas spējas gan kā horeogrāfe, gan kā režisore. Uzvedumā iesaistīsies Daugavpils teātra modernā baleta trupa, kā arī dramatiskā teātra aktieri.

Daugavpils teātris skatītājiem piedāvās arī kopprojektu ar Latvijas Kultūras akadēmijas absolventiem akadēmijas pasniedzēja un režisora M.Gruzdova iestudējumā, kas būs ne tikai repertuāra sastāvdaļa, bet tā mērķis ir arī sava veida integrācija. No vienas puses - Latvijas Kultūras akadēmijas absolvējušajiem studentiem būs iespēja sevi pierādīt teātrī ārpus Rīgas, iepazīstot Daugavpils teātra radošo vidi, no otras puses - Daugavpils teātra aktieriem būs iepēja sadarboties ar jaunu režisoru un pedagogu un tikko LKA beigušajiem studentiem. Šādā veidā teātrī tiks iepludinātas „jaunas asinis”.

Savukārt krievu valodā tiks iestudēta A.Čehova luga „Kaija” (rež. O.Šapošņikovs). Iestudējot krievu klasiku, Daugavpils teātris atspoguļo kā tendenci savu skatītājiem piedāvāt arī nopietno krievu dramaturģiju.

Ja A.Čehova luga „Kaija” lielākai daļai ir zināms darbs, tad poļu autora V.Tomčika „Nirnberga” ir salīdzinoši mazpazīstamāka. Autors darbā no neparasta rakursa raugās uz vēsturikajiem līkločiem un to skartajiem cilvēkiem, lielāko uzsvaru liekot uz cilvēku likteņiem. Polijā luga ir orģināldramaturģijas topā un ir iestudēta arī citās valstīs. Savukār Daugavpils teātrī kamerizrādi latviešu valodā iestudēs H. Petrockis.

Šosezon teātrī netiks aizmirsts arī par mazajiem skatītājiem, un Daugavpils teātra aktiera M.Korsieša režijā taps izrāde „Trīs sivēntiņi”, kurā teātra aktieri būs apvienojušies, lai ne vien spēlētu uz skatuves, bet arī lai paši veidotu kostīmus un izrādes scenogrāfiju.

Kā tradīcija Daugavpils teātrī saglabāsies Ziemassvētku izrāde visai ģimenei, kuru šosezon iestudēs režisors V.Jansons.

Jau šobrīd ir pieejamas biļetes uz septembra izrādēm Daugavpils teātrī, tās var iegādāties internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī teātra kasē (tel:65426520). Sīkāka informācija teātra mājas lapā www.daugavpilsteatris.lv.

Foto: Izrāde "Teātra direktors". Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV