Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Mātes un dēla samezglotās attiecības uz Daugavpils teātra skatuves

Easyget.lv, 04.03.2014. 17:13

No 28. februārī Daugavpils teātrī skatāma izrāde „Tas viss ir viņa” Georgija Surkova režijā. Daugavpils teātra dienu Rīgā ietvaros izrāde būs skatāma Dailes teātrī.
Mātes un dēla samezglotās attiecības uz Daugavpils teātra skatuves

Galerijas:

Jauniestudējuma pamatā ir baltkrievu dramaturga un scenārista Andreja Ivanova luga „Tas viss ir viņa”. Luga tika iekļauta lugu konkursa "Eirāzija-2013." priekšatlases sarakstā, piedalījusies jaunās dramaturģijas konkursā "Ļubimovka-2013.

Kā stāsta teātra valdes priekšsedētājs un mākslinieciskais vadītājs Oļegs Šapošņikovs, izrāde neatgādina nevienu citu Daugavpils teātra iestudējumu un pārsteidz ar svaigu, aktuālu tēmu un problemātiku, ar kuru saskaras jebkura ģimene, kurā aug bērni. Oļegs Šapošņikovs uzsver: "Izrāde ir par 21. gadsimta masu kultūru, mūsu attiecībām ar līdzcilvēkiem. Skatoties iestudējumu nejūt, kā paskrien laiks, bet izrādes beigās ir pārdomas."

Lai gan iestudējumā daudz tiek izmantota necenzēta leksika, tomēr nevar teikt, ka tas izvirzās priekšplānā. Pēc pirmizrādes abi lomu atveidotāji Žanna Lubgāne un Miroslavs Blakunovs uzsver: "Šāda leksika mums nesagādāja diskomfortu, jo izrādes kontekstā lietotā valoda atspoguļo varoņu emocionālo stāvokli. Valoda pauž vēlmi būt sadzirdētam un mīlētam. Tas ir arī stāsts par mīlestību". Iestudējuma radošā komanda uzsver, ka tas ir veids kā Daugavpils teātris lauž ierastos stereotipus par to, kas drīkst un kas nedrīkst būt uz skatuves. Viena no teātra misijām ir atspoguļot dzīvi tādu, kāda tā ir.

Lugas autors Andrejs Ivanovs pēc izrādes noskatīšanās atzina, ka ir ļoti apmierināts un pat saviļņots par radošās komandas paveikto, īpašu paldies sakot iestudējuma režisoram Georgijam Surkovam. Savukārt izrādes režisors stāsta: "Luga "Tas viss ir viņa" ir par nespēju redzēt un par nevēlēšanos dzirdēt, kā arī par katastrofu, līdz kurai šāds aklums noved. Divi aktieri izstāsta notikumu kādā ģimenē, kur māte nespēja saprast, kas ir nepieciešams viņas pusaugu dēlam, savukārt dēls pat nemēģināja saprast savu māti."

Tuvākā izrāde Daugavpils teātrī gaidāma 8. aprīlī, bet Daugavpils teātra dienu Rīgā ietvaros 10. aprīlī jauniestudējums būs skatāms Dailes teātrī.

Foto: Izrāde „Tas viss ir viņa”. Foto (c) Džeina Saulīte

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV