Sestdiena, 04.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds;

Kino Bize piedalās MOVE Filmu festivālā Ūmeo

Easyget.lv, 12.10.2013. 11:49

Zviedrijas pilsētā Ūmeo no 8. līdz 13. oktobrim notiekošajā MOVE Filmu festivālā iekļauta īpaša latviešu režisorēm – sievietēm veltīta filmu mini-programma, kas tapusi sadarbībā ar kinoteātri „Kino Bize” un festivāla ietvaros tiks izrādīta svētdien, 13. oktobrī.
Kino Bize piedalās MOVE Filmu festivālā Ūmeo

Maz zināms Latvijā, bet gana nozīmīgs 2014. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētai Ūmeo MOVE Filmu festivāls šogad notiek jau trešo reizi, sešu dienu programmā izrādot tematiski vienotu starptautiska mēroga kino programmu un vienlaikus akcentējot Eiropas kino tradīciju un aktualitātes, kā arī kino industrijas pienesumu vietējā un sadarbības reģionu tīkla ietvaros.

Par šī gada MOVE Filmu festivāla tematisko vadmotīvu izraudzīts kino, kas veltīts pirmiedzīvotāju un etniskās pirmatnības tēmām, mikro-kosmiem, kas ir arvien līdzās pastāvoši un dzīvi, un to atvasinātajām formām mūsdienu sabiedrībā. Tēmas papildinājumam MOVE Filmu festivāls izvirza jautājumus par dzimumu vienlīdzību filmu industrijā, plašajā Eiropas un pasaules kino piedāvājumā izceļot režisoru – sieviešu veikumu un radošo darbību kopumā.

Režisorēm – sievietēm veltīta arī kinoteātra „Kino Bize” pārstāvētā trīs filmu programma, kas festivāla ietvaros tiks izrādīta jau šo svētdien, 13. oktobrī: Lailas Pakalniņas „33 zvēri Ziemassvētku vecītim”, Signes Baumanes „Birth” un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas „Bekons, sviests un mana Mamma” – trīs režisores ar trīs formās un saturā atšķirīgiem kino stāstiem, kas veido mirklīgu, bet gana mudinošu ieskatu Latvijas kino starptautiskajos apmēros.

Kinoteātris „Kino Bize”, pārstāvot Latvijas un pasaules neatkarīgo un jauno kino režisoru veidotu kino, kā arī vēršot skatu uz pasaules kino jaunākajām tendencēm un kinomākslas sociālās mijiedarbības iespējām, MOVE Filmu festivālā aizsāk plašāku sadarbību ar festivāla rīkotājiem, kinoteātri Folkets Bio Umeå, veidojot audiovizuālo mediju tiltu starp diviem nelieliem, bet savā darbībā pamanāmiem neatkarīgajiem kinoteātriem Rīgā un Ūmeo gan 2014. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, gan ārpus tās.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV