Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Rīgas Laika festivāls: tagad mums visiem ir vieta, kur domāt

Easyget.lv, 04.11.2013. 11:43

5. novembrī plkst.14.00 Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā tiks atklāta Domātava – vieta, kur domāt.
Rīgas Laika festivāls: tagad mums visiem ir vieta, kur domāt

Līdz „Rīgas laika festivāla“ 9. novembra vakaram festivāla viesi, dalībnieki un īpaši uzaicināti cilvēki Domātavā muzeja darba laikā domās par sev svarīgām lietām. Ikvienam muzeja apmeklētājam būs iespēja padomāt kopā ar Uldi Tīronu, Danielu Pavļutu, Anniju Koenu Solalu, Aleksandru Rapoportu, Markosu Novaku un citiem, informē festivāla organizatoru pārstāve Sanita Rībena.

Aicinām visus mediju pārstāvjus piedalīties “Rīgas laika festivāla” Domātavas atklāšanā otrdien 5. novembrī plkst.14.00 mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā.

„Rīgas laika festivāla“ devīze ir “Rīga kā vieta, kur domā” un tas pulcina cilvēkus, kuros ir tieksme domāt. Lai stimulētu un atbalstītu šo dīvaino noslieci, katru festivāla dienu, sākot no 5. novembra plkst. 14.00. līdz 9. novembra vakaram, Mākslas muzejā “Rīgas Birža” darba laikā ikvienam būs iespēja padomāt kopā ar pazīstamiem cilvēkiem, kas domās par sev svarīgām lietām.

Domātava ir īpaši festivālam radīta telpa, kurā būs iespēja domāt sēžot, zvilnot, pastaigājoties, izdarot piezīmes uz papīra vai kā citādi. Telpas sienas ir vienpusīgi caurspīdīgas – lai netraucētu domātājam domāt, bet apmeklētājiem – novērot domāšanas procesu. Katrs no domātājiem Domātavā pavadīs apmēram stundu. Savukārt „Rīgas Laika festivāla“ un Mākslas muzeja “Rīgas Birža” apmeklētājiem būs iespēja rindas kārtībā apsēsties uz Domātavai līdzās novietota krēsla un padomāt pašiem savas domas.

„Ja gribam, lai teikums „Rīga kā vieta, kur domā“ nebūtu tukšs sauklis, kaut kas ir jādara lietas labā,“ saka festivāla organizatori, „un mēs negribam, lai tas ir tukšs sauklis.“ Taču, kā zināms no Veņičkas Jerofejeva, “visam šajā pasaulē jānotiek lēni un nepareizi, lai cilvēks nekļūtu lepns”. Tāpēc Domātavā pamīšus ar citiem domātājiem reizēm domās viens no “Rīgas Laika festivāla” galvenajiem pērtiķiem. Festivāla organizētāji ir pārliecināti, ka tas nekādā mērā nemazinās apmeklētāju iespējas domāt pašiem, un, nav izslēgts, pat palielinās šīs iespējas. „Šo iespēju nevajag novērtēt par zemu,“ apgalvo organizatori, „mums ir visai patvaļīgs priekšstats par pērtiķu spēju vai nespēju domāt.“

Vēl precīzi nav zināms, tieši kurš no domātājiem sēdēs Domātavā 5. novembrī plkst.14.00, kad tā tiks svinīgi atklāta. Starp kandidātiem - Nils Ušakovs, Uldis Tīrons, Zbigņevs Stankevičs un Daniels Pavļuts.

Norises Domātavā visu festivāla laiku tiks translētas tiešajā ēterā festivāla mājas lapā www.rl20.lv.

Domātava tapusi sadarbībā ar interjera salonu “Krassky“ un to atbalsta Mākslas muzejs “Rīgas Birža”.

Foto: Mākslas muzejs “Rīgas Birža”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV