Ceturtdiena, 01.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Emanuels, Arnolds;

Aika Karapetjana šausmu filmu "M.O.Ž." izrādīs Kannu filmu tirgū

Easyget.lv, 15.05.2014. 14:57

Šī gada Kannu filmu tirgū tiks izrādīta viena Latvijas filma – režisora Aika Karapetjana jaunā šausmu filma "M.O.Ž.".
Aika Karapetjana šausmu filmu "M.O.Ž." izrādīs Kannu filmu tirgū

Kannu filmu tirgus ir gada svarīgākais notikums visiem, kas strādā kino. Pasākumu apmeklē vadošie filmu industrijas pārstāvji, tai skaitā producenti, filmu pārdošanas aģenti, izplatītāji un festivālu veidotāji no visas pasaules, tā arī ir īstā vieta starptautisku sadarbības partneru meklēšanai. 

Filmas producents Roberts Vinovskis no studijas Lokomotīve filmas starptautiskās izplatīšanas tiesības ir pārdevis kompānijai WIDE, kas filmu pārstāvēs arī Kannās.

„Jau tas, ka WIDE ir nopirkuši filmas izplatīšanas tiesības, apliecina filmas potenciālu starptautiskajā tirgū un festivālos. WIDE ir ietekmīga starptautiska kompānija un slēdz līgumus tikai tad, ja zina, ka varēs filmu pārdot un ieguldītos līdzekļus atgūt. Savukārt jebkuram vietējam producentam sadarbība ar starptautisko izplatītāju ir vienīgā iespēja nodrošināt filmas nonākšanu uz ekrāniem ārpus Baltijas,” stāsta filmas producents Roberts Vinovskis.

WIDE ir viena no pasaules vadošajām neatkarīgajām filmu izplatīšanas kompānijām, 20 gadu laikā kompānija pārstāvējusi vairāk nekā 400 spēlfilmas un 300 dokumentālās filmas. Studija Lokomotīve veiksmīgi sadarbojusies ar WIDE arī iepriekš, izplatot Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmu "Spēlmanis" (rež. I. Joninas) un Aika Karapetjana pirmo spēlfilmu "Cilvēki tur" - WIDE nodrošināja izrādīšanu Vācijas, Francijas un Itālijas kinoteātros, kā arī filmas izrādīšanas tiesības tika pārdotas vairāku valstu televīzijām Eiropā, Tuvajos Austrumos un pat Ziemeļāfrikā.

Karapetjana jaunā filma "M.O.Ž." ir pirmā šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas "Zirneklis". "M.O.Ž." tapšanā ieguldīts tikai privāts finansējums, bez valsts atbalsta. Uz kino ekrāniem Latvijā filma nonāks šī gada beigās.

Šogad Kannu filmu tirgū piedalīsies vairākas Latvijas filmu studijas un producenti. Latvijas paviljona darbību Kannu filmu tirgū nodrošina trīs organizācijas: Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija. Pirmo reizi Latvijas paviljonu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Eiropas Reģionālās attīstības fondu.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV