Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

Atklāj 11. SEB MTB sezonu

EasyGet.lv, 10.04.2012. 15:00

Iesildoties Latvijā populārākā kalnu riteņbraukšanas seriāla SEB MTB 2012. gada sezonai, šodien, 10. aprīlī preses konferencē Veloserviss veikalā pasākuma rīkotāji Igo Japiņa Sporta aģentūra informēja par jaunumiem sacensību norisē: sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem dalībnieku drošības līmeņa paaugstināšanai, jaunu, dažādotu ēdienkarti katrā maratona posmā un pasākumiem tīras vides nodrošināšanai, informē Maija Trikule. Preses konferencē piedalījās šobrīd labākais Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins (Cofidis), kurš gatavojas startēt vairākos SEB MTB posmos.
Atklāj 11. SEB MTB sezonu

Par pasākuma atraktīvāko daļu kļuva daudzkārtējā SEB MTB čempiona Alekseja Saramotina un SEB MTB pērnā gada līderes sieviešu grupā Leldes Ardavas virtuālais duelis uz velo simulatora, abiem veicot posmu apvidus trasē. Sacensības uzvarēja draudzība.

„Tradicionāli 29.aprīlī ar posmu Cēsis – Valmiera sākas SEB MTB maratonu 11.sezona. Droši varam apgalvot, ka šīs ir nozīmīgākās riteņbraukšanas sporta sacensības valstī. Pateicoties šim seriālam ir izauguši visi pēdējās desmitgades labākie Latvijas riteņbraucēji, sākot ar mūsu profesionāļiem A.Saramotinu un G.Smukuli un beidzot ar jaunajiem talantiem I.Prokofjevu, T.Skujiņu, A. Smirnovu, A.Flaksi un citiem. Pateicoties šīm sacensībām mums tagad ir divas UCI kontinentālās komandas. SEB MTB ir aizsākuši kalnu divriteņu kustību, ir radušies neskaitāmi sekotāji, - sākot no aprīļa katrās brīvdienās dažādās Latvijas vietās notiek MTB sacensības. Pateicoties šim seriālam riteņbraukšanai ir piesaistīti daudzi jauni sponsori un veicināta velo industrijas attīstība: tiek pasūtītas formas, jauni moderni velosipēdi, riepas, pirktas rezerves daļas un citi aksesuāri. Mūsu pasākumos piedalās vairāk nekā 130 organizētas komandas. Un pats galvenais, - lielākā daļa no gandrīz 4000 dalībniekiem regulāri trenējās gan ziemā, gan vasarā, tādejādi stiprinot savu veselību. Neraugoties uz to, ka daudzās tradicionālās jauno riteņbraucēju kalves vietās ( Smiltene, Liepāja, Ventspils, Madona, Tukums, Talsi ) ir izzudušas riteņbraukšanas sekcijas, SEB MTB maratoni mums nodrošina rezerves Latvijas šosejas un MTB izlases komandām. Varam teikt, ka esam radījuši jaunu Latvijas riteņbraukšanas sagatavošanas sistēmu," atzīst SEB MTB seriāla rīkotājs Igo Japiņš.

Tradicionāli SEB MTB maratona seriāla pirmais posms notiks 29. aprīlī distancē no Cēsīm līdz Valmierai. Tāpat kā citos posmos, dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko no četrām distancēm - Rexona sporta distanci (55 līdz 70 km), Virši A tautas distanci (30 līdz 45 km), Mammadaba veselības distanci (30 līdz 35 km bez laika kontroles un sacensību elementa) un bērnu Kārums bērnu sacensības (400 līdz 1000 m).

Rexona sporta distancē trase būs marķēta šķēršļotā apvidū – lauku, zemes, meža ceļos un takās, ar ūdens šķēršļiem, savukārt Virši A tautas distance būs saīsināta un vienkāršota, salīdzinot ar Rexona sporta braucienu. Rexona sporta distancē vīrieši cīnīsies par – Thule kalnu karaļa titulu, savukārt jaunākie Rexona sporta klases braucēji (līdz 23 g.v.) sacentīsies par Garmin jaunākā labākā braucēja titulu.

Pēc katra posma tiks noteikts Rexona sporta distances sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu, sieviešu, jaunākā labākā braucēja līdz 23 gadiem un labākais kalnu braucējs kuriem pasniegs Līdera kreklus, ar kuru dalībniekiem ir jāstartē nākamajā posmā. Savukārt Virši A tautas distancē tiks izcīnīti līderu krekli ātrākā vīrieša un ātrākās sievietes ieskaitē; līderiem tiek dota priekšrocība starta vietu ieņemt pirms pārējiem sacensību dalībniekiem – sacensību priekšā. Arī Kārums bērnu distancē tiks noskaidroti ātrākie mazie braucēji, kuriem tiks pasniegts sacensību līdera krekliņš. Visās distancēs līdera kreklus nodrošina pasaulē pazīstamais riteņbraukšanas apģērbu ražotājs Bicycle Line.

Svarīgs jaunievedums ir sacensību organizatoru sadarbība ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), lai uzlabotu drošību sacensību norisē, NBS gādās par sakaru nodrošināšanu un rūpēsies arī par iespējami ātru negadījumos cietušo nogādāšanu līdz mediķiem.

Garšīgākais jaunums šosezon ir jauna ēdienkarte. Pateicoties sadarbības uzsākšanai ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju SIA Baltic Restaurants Latvia, sacensību dalībniekiem būs sarūpēts atšķirīgs maltīšu piedāvājumu katrā posmā, ņemot vērā sezonu un laika apstākļus.

Rūpējoties par tīru vidi, šogad ieviesti speciāli dežuranti, kas uzraudzīs, lai dalībnieki pēc sevis atstāj tīras trases. Igo Japiņš informē: „Velobraukšana ir videi draudzīgs sporta veids, un tīra vide mums aiz sevis jāatstāj arī sacensībās. Tāpēc speciāli dežuranti rūpēsies, lai dalībnieki trasi veiktu bez gružu atstāšanas tajā, brīdinot tos, kas šos principus neievēro. Trasē būs iekārtotas īpašas vietas, kur drīkst izmest izlietotā sporta uztura iepakojumu."

Latvijā populārākais riteņbraukšanas sacensību seriāls sezonā pulcē ap 4000 unikālu dalībnieku, bet katrās sacensībās - vidēji 2000 riteņbraukšanas entuziastu, 11 gados kļūstot par neatņemamu Latvijas sporta dzīves sastāvdaļu. Arī 2012. gadā seriāla rīkotāji - Igo Japiņa Sporta aģentūra riteņbraucējiem piedāvās izbaudīt sacensību garu un elpu aizraujošus brīžus, solot jaunus un patīkamus pārsteigumus.

Šogad SEB MTB ir 6 kalnu divriteņu maratona posmi:
29. aprīlī - Cēsis – Valmiera
13. maijā - Sigulda/Latvijas čempionāts
17. jūnijs - Cēsis
15. jūlijs - Vietalva
5. augusts - Tukums
23. septembris – Smiltene

Sacensību trasē slāpes veldzēs Zaķumuižas ūdens un Maxim enerģijas dzērieni. Būs arī vairāki ēšanas punkti distancē, kur vitamīniem bagātas un veldzējošas uzkodas nodrošinās Augļu serviss. Tehnisko atbalstu velobraucējiem sniegs būvniecības nams Kurši, savukārt velosipēdu apkopi – Veloserviss. Par sacensību trašu izveidošanu rūpēsies Skandi motors, nodrošinot organizatorus ar piemērotu un izturīgu apvidus auto. Katrā posmā ar sponsoru balvām tiks apbalvoti 1 – 3 vietu ieguvēji 13 vecuma grupās.

Pieteikšanās sacensībām un sīkāka informācija mājaslapā www.velo.lv, kā arī Veloserviss veikalos. Uzņēmumu komandas (dalībnieku skaits līdz 12 personām) visai sezonai jāpiesaka līdz 2012. gada 25. aprīlim, kad gan komandām, gan individuāli ir iespēja reģistrēties uz visiem posmiem par pazeminātu maksu, saņemot 20% atlaidi. Visiem, kuri reģistrēsies pirmajam sacensību posmam, SEB Dzīvība apdrošināšana dāvinās nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Piesakoties ar "Dienas drauga" karti Veloserviss veikalos visā Latvijā, iespējams saņemt 15% atlaidi.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV