Ceturtdiena, 23.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija;

Tele2 Rīgas velomaratonā - dalībnieku rekordskaits

EasyGet.lv, 04.06.2012. 10:45

Pārspējot visus līdzšinējos rekordus, gada lielākie riteņbraukšanas svētki - Tele2 Rīgas velomaratons, svētdien, 3. jūnijā 11. novembra krastmalā pulcēja teju 4000 dalībnieku, informē Maija Trikule. Dalībnieki startēja trīs distancēs – Credit24 Sporta distancē (87km), Tautas distancē (31,4 km) un Ģimenes distancē (15,7 km). Velomaratona ietvaros notika UCI sacensības Rīga Grand Prix, kurās piedalījās 15 riteņbraukšanas komandas no Eiropas valstīm, tai skaitā valstu izlases no Latvijas, Somijas, Baltkrievijas un Igaunijas. Vienlaicīgi notika arī U23 Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā.
Tele2 Rīgas velomaratonā - dalībnieku rekordskaits

Galerijas:

Pirmie distancē devās starptautisko sacensību Rīga Grand Prix dalībnieki. Finišējot ar lielu atrāvienu no pārējiem, Rīga Grand Prix uzvarēja Andžs Flaksis (Latvijas izlase), kurš 191 kilometru garo distanci pieveica 4 stundās, 23 minūtēs, 39 sekundēs. Otrais finiša līniju šķērsoja Erki Putseps (Alpha Baltic-Unity Marathons.com), atpaliekot no uzvarētāja par 1 minūti un 28 sekundēm, bet trešajā vietā ierindojās Rene Madri (Igaunijas izlase), - abi ir bijušie Pro Tour riteņbraucēji. Sacensība, pēc sacensību direktora Igo Japiņa, UCI komisāra un dalībnieku atzinuma, bija gara, grūta un slapja, - nācās samirkt arī lietū un krusā, pēc tam izžūt un vēlreiz samirkt.

Rīga Grand Prix rezultāti (191 km distance):
1.Andžs Flaksis (Latvijas izlase) 4:23:39
2.Erki Putseps Alpha Baltic-Unity Marathons.com 4:25:07
3.Rene Madri (Igaunijas izlase) 4:25:07

U23 Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā rezultāti (191 km distance):
1.Andžs Flaksis 4:23:39
2.Andris Vosekalns (Rietumu – Delfin) 4:25:07
3.Toms Skujiņš (La Pomme) 4:25:07

„Sacensību sākums bija ātrs, jo igauņi uzreiz uzdeva strauju tempu. Pēc tam visi draudzīgi braucām kopā. Tā kā man nav nekādu sprintera dotību, nolēmu jau laikus atrauties no grupas. Tā kā šodien braucu Latvijas izlases sastāvā, distancē biju kopā izlases dalībniekiem Rihardu Bartuševicu un Tomu Skujiņu, un viņi faktiski palīdzēja man izcīnīt uzvaru," džentlmeniski biedru sniegumu novērtē divkārtējais uzvarētājs -Rīga Grand Prix un U23 Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā pirmās vietas ieguvējs Andžs Flaksis.

Atšķirīgs skatījums ir Latvijas U23 izlases trenerim Vitālijam Smirnovam, kurš atzīst, ka latviešu braucēji savā starpā konkurējuši: „Lielu lomu spēlēja tas, ka šo sacensību ietvaros noritēja cīņa arī par Latvijas U23 čempiona titulu un tāpēc spēcīgākie jaunie Latvijas velobraucēji Vosekalns, Flaksis, Skujiņš, Liepiņš un Bartuševics sīvi cīnījās savā starpā. 30 km no finiša grupa sadalījās, atrāvās 8 velobraucēji, viņu vidū četri latvieši, trīs igauņi un viens zviedrs. Pēc tam no šiem astoņiem atrāvās pērnā gada Rīga Grand Prix uzvarētājs Vosekalns, tomēr pārējiem izdevās viņu panākt un apsteigt, un visbeidzot Flaksis parādīja, ka ir visstiprākais."

87 km Credit24 Sporta distance vīrieši:
1.Krists Neilands (NN Sporta klubs) 02:03:51
2.Emīls Dreijers (NN Sporta klubs) 02:04: 02
3.Andrejs Podāns 02:04: 02

Sacensību Credit24 sporta distancē komentē un par savas komandas pasākumiem priecājas NN Sporta kluba direktors un komandas treneris Normunds Noreiko: „Šie ir labākie Latvijas juniori, Latvijas izlases braucēji! Mūsu komanda uzvarēja arī komandu vērtējumā, finišēja divi pirmie un piektais. Četri braucēji atrāvās, divi no tiem bija mūsējie. Grupa nespēja tos vairs panākt, tālāk viss gāja gludi – uzvarējām!"

87 km Credit24 Sporta distance sievietes:
1. Madara Fūrmane (Fūrmaņu team)
2. Lelde Ardava (Rietumu - Delfin)
3.Jeļena Dovgaļuka (Veloclub)

31,4 km Tautas distance vīrieši:
1. Kaspars Laurents (La Flamme Rouge) 00:48:27
2. Gatis Melgalvis (Valmieras piens) 00:49:35
3. Ēvalds Pavlovs (00:51:38)

31,4 km Tautas distance sievietes:
1. Ulla Trukšāne (Salspils Zīriņi) 00:53:02
2. Viktorija Sipoviča (Rīgas riteņbraukšanas skola) 00:54:25
3. Justīne Brūvere (Carnikavas sporta centrs) 00:54:28

87 km Credit24 Sporta distances ātrākās komandas:
1. NN Sporta klubs
2. RRS Purvciems
3. Gandrs/Merida

31,4 km Tautas distances ātrākās komandas:
1. Vidzemes mērnieks/Ripo autocentrs
2. VCA „Astoņi Kustoņi"
3. Policistu Velobiedrība

Ar detalizētiem Tele2 Rīgas velomaratona rezultātiem var iepazīties internetā mājas lapā www.velo.lv.

Kuplākā kolektīva titulu ieguva Rīgas pilsētas pašvaldības komanda, kuras sastāvā startēja 174 velobraucēji. Lielāko darba kolektīvu vidū bija mobilo sakaru operators Tele2, a/s Latvenergo, a/s Sadales tīkls, SIA Vidzemes mērnieks un SIA Skandi Motors. Startēja arī Valsts policijas izveidotā Policistu Velobiedrība.

Parādes braucienā balvu kā stilīgākā dalībniece ieguva Agnese Rakovska, grupas Triānas Parks soliste, kura trasē devās ar zilu bārdu. Viņa savā īpašumā no Tele2 ieguva Samsung Galaxy mini viedtālruni. Šādu pat balvu ieguva arī stilīgie puiši no komandas Turība Turbo. Savukārt apvienības Duchbike braucēji ieguva atraktīvākā kolektīva titulu, t/c Spice dāvanu karti un dalību Vienības braucienā bez maksas.

Foto: Tele2 Rīgas velomaratons 2012. Foto (c) Vladislavs Punculs

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV