Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Tūrisms » Padomi

Velotūrisms ir aizraujoš, bet bīstams

Velotūrisms ir aizraujoš, bet bīstams Apceļot gan dzimto zemi, gan ārvalstis velosipēda sedlos ir gan veselīgi, gan aizraujoši. Tu paspēj pamanīt daudz vairāk nekā caur automobiļa vai autobusa loga. Nerunājot nemaz par kuģu satiksmi un lidmašīnām, kur pa ceļam redzams nav nekas. Taču, dodoties ceļā ar velosipēdu, nākas apgūt dažas dzīves gudrības. Lai arī satiksmes negadījumā, iespējams, vainīgs nebūs velosipēdists, zaudētājs pedāļu minējs būs viennozīmīgi...
25.06.2012.

Kā rīkoties ārkārtas gadījumos, kad lidojums atcelts

Kā rīkoties ārkārtas gadījumos, kad lidojums atcelts Sniega stihijas decembra beigās pirms Ziemassvētkiem, vulkāna izvirdums Īslandē, paralizēta gaisa satiksme – aizvien biežāk tūristus skar šādi notikumi. Kā liecina tūroperatora „Go Adventure" veiktā aptauja, tikai katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs neapjuktu un zinātu savas tiesības, ja ceļojuma laikā tiktu atcelts tā lidojums. „Go Adventure" apkopo svarīgāko, kas jāatceras šādos neparedzētos gadījumos, lai pasargātu sevi un justos droši.
18.01.2011.

Ceļot droši – ar pārbaudītu aģentūru un apdrošināšanu

Ceļošana ir saistīta ar daudz un dažādiem riskiem, bet tūrisma aģentu uzdevums ir rūpēties par šo risku novēršanu un savu klientu drošības nodrošināšanu. Tomēr arī pašiem patērētājiem jābūt informētiem par to, kas ir jāņem vērā dodoties ceļojumā, tāpēc 30. jūnijā tika rīkota preses konference, kurā Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas, AAS BTA un tūroperatora "Tez Tour" pārstāvji informēja par to kā izvēlēties drošu ceļojumu aģentūru, par ceļojumu apdrošināšanas jaunumiem, kā arī citiem ar ceļošanu saistītajiem jautājumiem.
01.07.2010.

Informācija ceļotājiem uz 2010. gada Olimpiskajām spēlēm Vankūverā, Kanādā 1

Ārlietu ministrija, rūpējoties par Latvijas Olimpiskās komandas atbalstītājiem XXI Ziemas Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, ir sagatavojusi noderīgu informāciju un ieteikumus, kas jāņem vērā Latvijas iedzīvotājiem pirms došanās uz Kanādu.
20.01.2010.

Tax Free

Tax Free Trešo valsts iedzīvotājs ( fiziska persona, kas nav ES rezidents) ir tiesīgs atgriezt PVN nodokli par Latvijā iegādāto preci ar nosacījumu, ka prece tiks izvesta no Eiropas Savienības jeb tiks eksportēta trīs mēnešu laikā no pirkuma veikšanas mēneša.
28.09.2009.

Padomi jauno snovbordistu vecākiem 2

Padomi jauno snovbordistu vecākiem Ir pienācis laiks, kad jūsu bērns sāk aizvien biežāk čīkstēt, ka vēlās doties snovot, un jūs viņam padodaties. Bet pirms mantiņu sakravāšanas un došanās uz tuvāko kalnu/slēpošanas trasi, ir dažas lietas, ko jums vajadzētu uzzināt.
15.01.2008. | skatīt galeriju foto

Kas jāzina privātpersonai, pārvietojot preces pāri Latvijas Republikas robežai

Līdz ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) jānošķir preču ievešana no ES dalībvalstīm un preču ievešana no valstīm, kas nav ES dalībvalstis. ES atbrīvojumus no muitas nodokļa nosaka Regula Nr.913/83, kas izveido Kopienas sistēmu atbrīvojumiem no muitas nodokļiem.
25.06.2007.

Tax Free

Ieceļojot (vai izceļojot) ES no valsts, kas atrodas ārpus ES, iespējams iegādāties personīgai lietošanai un ievest preces bez PVN un akcīzes nodokļa maksāšanas, iepērkoties tax-free vai duty free veikalos lidostās, ostās, kā arī pilsētu veikalos.
25.06.2007.

Vakcīnas Jūsu drošībai!

Vakcīnas Jūsu drošībai! Kas ir vakcīna? Vakcīna ir medikaments, ar kuru tiek īstenota profilakse. Turklāt vakcinācija ir viens no galvenajiem un efektīvākajiem veselības profilakses veidiem un kopumā vienmēr ir lētāka un izdevīgāka par ārstēšanu un rehabilitāciju – kā indivīdam, tā valstij. Vakcīnas sastāvā ietilpst aktīva viela, kas, veidojot antivielas, ierosina imūnās sistēmas atbildes reakciju (taču ne slimibu). Sastopoties ar konkrētas infekcijas aģentu, antivielas to neitralize. Katra vakcīna ir domāta noteiktai slimībai – tās sastāvs ir sarežģīts, t.i., tāds, kas visefektīvāk darbojas pret konkrētas infekcijas ierosinātāju.
25.06.2007.

Nav ieteicams peldēties Mēmeles upē Bauskā

Nav ieteicams peldēties Mēmeles upē Bauskā Sabiedrības veselības aģentūras SVA vides veselības speciālisti neiesaka peldēties Mēmeles upes peldvietā Bauskā, Rīgas ielā 58, jo ūdens paraugu pārbaudēs konstatēts, ka mikrobioloģiskie rādītāji pārsniedz pieļaujamos robežlielumus.
22.06.2007.

Līgošanas laikā, ejot peldēties jāpārliecinās par peldvietas drošumu!

Līgošanas laikā, ejot peldēties, rūpīgi jāpārbauda peldvieta, vai tajā nav stikla lauskas, kas var savainot kājas, ieteica Latvijas Plastiskās un mikroķirurģijas centra (LPMC) mikroķirurgs Aivars Tihonovs.
20.06.2007.

Stājas spēkā atvieglotā ES vīzu procedūra ar Krieviju 2

Atsevišķām kategorijām Krievijas pilsoņu vairs nebūs jāiet cauri garajam ES vīzu iegūšanas procesam, ar šādiem ievadvārdiem Krievijas ziņu aģentūras apsveica vakar spēkā stājušos vienošanos starp Krieviju un ES par vīzu procedūras atvieglošanu.
07.06.2007.

Ieteikumi dabas pieminekļu apmeklētājiem

Ieteikumi dabas pieminekļu apmeklētājiem Latvijā aizvien populārākas kļūst ar dabas tūrismu saistītās aktivitātes. Dabas tūrisms vislielākā mērā ir saistīts ar īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kas izveidotas, lai nodrošinātu Latvijas dabas resursu racionālu izmantošanu un to ilgtspējīgu attīstību. Tādēļ ļoti svarīgi, lai dabas tūrists apzinātos savu atbildību pret vietu un cilvēkiem, kur viņš dodas. Tāpēc dabas tūrista apmeklējumam ir jābūt pēc iespējas nemanāmākam. Ieteikumi dabas pieminekļu apmeklētājiem:
04.06.2007.

Kas jāzina tūristam – makšķerniekam

Kas jāzina tūristam – makšķerniekam Makšķerniekam jāiegādājas makšķerēšanas karte. Bez tās makšķerēt atļauts personām, kas jaunākas par 16 gadiem un vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem. Makšķerniekam nepieciešami personas dokumenti;
04.06.2007.

Tūrista tiesības

Tūrista tiesības Tūristam ir tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties valsts un pašvaldību mežā, kā arī vākt savvaļas ogas, augļus, riekstus, sēnes un ārstniecības augus.
04.06.2007.

Jaunumi ES lidostu drošības noteikumos 1

Jaunumi ES lidostu drošības noteikumos Lai aizsargātu pasažierus no jauna apdraudējuma, kurā var tikt izmantotas šķidras sprādzienbīstamas vielas, Eiropas Savienība ir pieņēmusi grozījumus drošības noteikumos, kas ierobežo šķidrumu daudzumu, kādu pasažieris var iznest cauri drošības kontroles punktam. Šie noteikumi attiecās uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām uz jebkuru vietu pasaulē.
21.05.2007.
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV