Svētdiena, 03.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Tālavs, Tālis, Marts;

Sākas pieteikšanās “Tradicionālo prasmju skolai 2010”

Baiba Bože, 16.03.2010. 12:27

Līdz 26.martam visi interesenti laipni aicināti pieteikties “Tradicionālo prasmju skolā 2010”, kas norisināties Sēlijā un Zemgalē. Projekta ietvaros četras sestdienas no 27.marta līdz 17.aprīlim ikvienam būs iespēja bez maksas apgūt dažnedažādus seno amatu noslēpumus pie meistariem.

Aizvadītā gada rudenī Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras aizsāka unikālu projektu “Tradicionālo prasmju skola”, kura mērķis ir atbalstīt un attīstīt tautas tradicionālo prasmju pārmantojamību un popularizēšanu Latvijā. Šogad “Tradicionālo prasmju skola 2010” norisināsies jaunā formātā - atsevišķos vēsturiskajos novados. Pavasarī četras sestdienas pēc kārtas - no 27.marta līdz 17. aprīlim ar savām amata prasmēm iepazīstinās meistari Sēlijā (saukta arī par Augšzemi, Augškurzemi, Augšgalu, Sēlu, Sēleni) un Zemgalē. Divpadsmit šo etnogrāfisko novadu pilsētās un pagastos notiks seno amatu apmācības pie prasmju meistariem. Nodarbības paredzētas ikvienam interesentam un notiks bez maksas.

“Tradicionālo prasmju skola 2010” norises vietas:

Bēne - Zemgales villaines celu apaudu aušana;
Dobele - Izšūšana, Zemgales krekla šūšana;
Jelgava – Mezglošana;
Staļģene - Salmu sienas segu aušana;
Daugmale – Dravniecība;
Jaunjelgava - Kokgriešanas pamati, karošu grebšana;
Sēlpils - Sēlpils un Vārnavas rotāšanas dziesmas;
Jēkabpils - Vaska sveču gatavošana, kalšanas prasmju apgūšana;
Zasa - Sēļu podniecība un ornaments;
Nereta - Augšzemes brunču aušana;
Ilūkste - Sēļu raksti cimdos un zeķēs;
Aknīste - Sēļu karašas un rupjmaizes cepšana.

Pieteikšanās pie meistariem un koordinatoriem telefoniski vai rakstot uz e-pastu. Kontaktinformācija Aģentūras mājas lapā www.nkmva.gov.lv vai pa tālruni 67228985.

Meistari un viņu mācekļi tiksies Noslēguma pasākumā Jēkabpilī, Krustpils pilī. Būs amatu demonstrējumi, koncerts, meistaru godināšana, kā arī iespēja piedalīties Lielajā talkā „Sēļu sētā” (Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļā).

Meistaru un mācekļu darbu dokumentēs Latvijas Kultūras akadēmijas studenti.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV