Trešdiena, 04.Oktobris 2023. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Galerijā „Slazds" būs skatāma gleznotāja Kaspara Perska jaunāko darbu personālizstāde

Mākslas galerija Slazds, 14.06.2010. 13:24

Galerijā „Slazds" no 15. jūnija līdz 4. jūlijam būs skatāma gleznotāja Kaspara Perska jaunāko darbu personālizstāde „Pamatā Cilvēks".
Galerijā „Slazds" būs skatāma gleznotāja Kaspara Perska jaunāko darbu personālizstāde

Izstādes nosaukumā ietverta gleznotāja aizraušanās ar cilvēka tēlu. Kaspars Perskis savos darbos abstraktā, gleznotāja uzburtā vidē un laikā uzrunā skatītāju, iezīmējot tēlu cilvēcisko dabu, attiecību un iekšējās pasaules trauslumu. Kā atklāj Kaspars Perskis, viņa darbos portretēti gan viņa tuvākie draugi. gan arī mākslinieka fantāzijas radīti tēli, figurālās kompozīcijās izspēlējot cilvēcisko attiecību un pārdomu ainas. Mākslinieka stilizētās cilvēka figūras attēlotas sirreālā vidē, kas raisa asociācijas ar kādas izdomātas dienvidu zemes pilsētvidi vai deformētu telpu.

Savos darbos gleznotājs turpina arī iepriekšējos gados aizsāktos motīvus – cilvēka ķermenis, kas atveidots kā lelle, tēlaini simbolizē cilvēka ietekmējamo dabu. Perska gleznās netrūkst arī smalkas ironijas par mūsdienu cilvēka vājībām. „Meitene no Parīzes" ir mūsdienu sabiedrības dāma – izaicinoši stilizēta lelle ar sunīti.

Kaspars Perskis studējis glezniecību un 2006.gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Kristapa Zariņa figurālās glezniecības meistardarbnīcā. Izstādēs piedalās no 1994. gada. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Eiropas valstīs, Japānā u.c.

Galerija "Slazds" atrodas Vecrīgā, tieši pie Zviedru vārtiem, – Aldaru ielā 12/14 - un apmeklētājus gaida no katru dienu, laikā no 12.00 līdz 20.00.

vairāk par izstādi http://www.makslasgalerija.lv/Kaspars-Perskis-Pamata-cilveks-personalizstade.html

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV