Sestdiena, 13.Jūlijs 2024. » Vārdadienas svin: Margarita, Margrieta;

Jaunā māksliniece Guna Zommere atklās miniatūru izstādi "Nosēšanās"

Bārbala Gulbe, 11.08.2010. 08:59

Stikla Galerija ielūdz apskatīt jaunās mākslinieces Gunas Zommeres miniatūru izstādi "Nosēšanās". Izstāde būs skatāma no 13. augusta līdz 4. septembrim. Izstādē būs apskatāmi jaunie, šajā gadā tapušie darbi. Šī ir mākslinieces Gunas Zommeres pirmā personālizstāde, kur visi darbi radīti virtuozi sakausējot stiklu uz gāzes degļa mazās liesmas.
Jaunā māksliniece Guna Zommere atklās miniatūru izstādi "Nosēšanās"

Par izstādi māksliniece stāsta: „Mana saulainā bērnība izcilpota pa Kurzemes kalniem un lejām. Ar lepnumu sirdī varu teikt, ka esmu Suitu ķeizara mazmazmeita. Lielais sapnis kļūt par profesionālu trauku mazgātāju neīstenojās, jo takas un ceļi aizveda līdz ādas apstrādes dizainera diplomam Liepājā, pēc kura sekoja studiju laiki LMA stikla mākslas nodaļā, izbaudīju lielisko iespēju paplašināt pastāvīgi virs galvas esošā domu mākoņa kambarus Vācijā – Halles mākslas un dizaina augstskolā – tas lika atvērt acis platāk un raudzīties pāri iedomātām iespēju robežām.

Kādu laika strēķīti plivinoties pa burvīgo Cēsu pilsētu un apkaimi, savā domu ķērājā notvēru sapni par uzkāpšanu stikla miniatūru veidošanas niķu un stiķu kalnā. Meklējot draudzības pavedienu ar atklātu liesmu, neiedomājamu karstumu. Kāpju. Vēl aizvien kāpju un uzkāpšu. Nepadošos. Reizēm jāapstājas, lai atvilktu elpu un dalītos priekā. Lai pateiktu sakāmo. Un man ir, ko teikt."

Izstādes atklāšana 13.augustā plkst.17.00 Māksliniece Guna Zommere rādīs kā veidojas stikla sīkplastika ar gāzes degļa liesmas pālīdzību, 21.augustā plkst.12-15 pasākuma „Laipu ielas svētki 2010" laikā turpat Stikla galerijā.

Izstādes laikā Stikla Galerija būs atvērta: no pirmdienas līdz piektdienai: 13 - 18, sestdienās: 12-17. Stikla mākslas galerija atrodas Laipu ielā 6, Rīgā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV