Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Tirdzniecības centrā „Spice Home" notiks diskusija par izstādi „Bodies Revealed"

Kristaps Kārkliņš, 31.03.2011. 12:47

Piektdien, 1. aprīlī, plkst. 15:00, tirdzniecības centrā „Spice Home" notiks ētikas, filozofijas, muzeoloģijas, jurisprudences pārstāvju un izstādes rīkotāju diskusija par cilvēku ķermeņu izstādi „Bodies Revealed".
Tirdzniecības centrā „Spice Home" notiks diskusija par izstādi „Bodies Revealed"

Diskusijas mērķis ir atklāt dažādās šķautnes, kas saistās ar tik polarizēti vērtēto izstādi, norādot arī uz aspektiem, kas izstādes sakarā tiek noklusēti. Diskusijas dalībnieki centīsies viest skaidrību, piemēram, meklējot atbildes uz sekojošiem jautājumiem – ar ko saistāma apmeklētāju lielā interese par izstādi; vai telpa, kurā veidot ķermeņu izstādi, ir īpaši jāinstitucionalizē – vai to var darīt tikai muzeji vai arī tas var notikt ārpus tiem; vai cilvēku ķermeņu izstāde maz vēl ir kas šokējošs un vai arī to izstādīšana prasa lielāku pietāti? Vai izstādes atklāšanai svarīgi zināt, kā iegūti eksponāti un kāda ir bijusi izstādīto cilvēku biogrāfija? Diskusijā klausītājiem būs iespēja dzirdēt, ko par to domā medicīnas muzeju, medicīnas ētikas, filosofijas un juristu pārstāvji, kā arī paši izstādes organizētāji un diskusijas klausītāji – izstādes apmeklētāji.

Diskusijā ir aicināti piedalīties dažādu nozaru eksperti:
Medicīnas ētikas un filozofijas eksperts – Vents Sīlis;
Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja direktore Edīte Bērziņa;
Antropologs Rita Grāvere
Jurists, Dr.jur. Solvita Olsena;
Izstādes „Bodies Revealed" rīkotāji Latvijā – Inga Kadeka un Kristaps Kārkliņš.

Diskusiju vadīs prof. Juris Salaks

Diskusija notiks pie ieejas izstādē t/c „Spice Home" 2. stāvā (blakus t/c „Spice", Lielirbes ielā 29).

Foto autors Ingus Evertovskis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV