Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Izdots Tomasa Transtremera krājums „Dzeja"

Apgāds Mansards, 04.07.2011. 14:33

Apgāds „Mansards" laidis klajā zviedru dzejnieka Tomasa Transtremera grāmatu „Dzeja", ko latviešu valodā atdzejojuši Juris Kronbergs un Guntars Godiņš.
Izdots Tomasa Transtremera krājums „Dzeja"

Šis krājums apkopo visu Tomasa Transtremera dzeju jaunā atdzejojumā. Zviedru dzejnieks Tomass Transtremers dzimis Stokholmā 1931. gadā. Pirmais Transtremera dzejoļu krājums "17 dzejoļi" iznāca 1954. gadā. No mūsdienu skatupunkta raugoties, viņa debija bija "sensacionāla, bez precedenta" (J. Stenkvists), varbūt salīdzināma ar sprādzienam līdzīgo Čaka debiju 20. gs. 20. gadu Latvijā. Tomass Transtremers ir pasaulē visvairāk tulkotais pēckara dzejnieks. Viņa dzejoļi tulkoti vismaz 46 valodās.

1998. gadā Vesterozas pilsētas pašvaldība nolēma iedibināt Transtremera vārdā nosauktu literāru balvu, ko bija iecerēts piešķirt izcilam Baltijas jūras telpas dzejniekam. Tās pirmie laureāti bija Vizma Belševica un Knuts Skujenieks. Uz jautājumu "Kas atšķir dzejas valodu no citas valodas?" Transtremers atbild: "Blīvums. Dzeja, starp citu, ir blīvākais informācijas veids. Maņas, atmiņas, intuīcija, viedokļi – viss tur ir." (No Jura Kronberga priekšvārda)

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV