Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Ola izdēta, poga nenorīta, „Arsenāls" noslēdzies

Laura Lizuma, 18.09.2011. 13:44

Starptautiskais kino festivāls „Arsenāls" astoņās dienās, no 10.līdz 18.septembrim noskrējis kino maratonu, kas mērāms desmit filmu programmās, vairāk nekā 100 filmās un vairākos tūkstošos metru, kas izlaisti caur kino projektoriem, ekrāna šķiedrām un kinoskatītāja acīm. „Arsenāla" tradīcijas netiek lauztas – 13 filmas, 13 labākie režisori un tikai viena Augusta Sukuta mundiera zelta poga, kas vakar kritusi urugvajiešu režisora, filmas „Derīga dzīve", Federiko Veiroha dzēriena glāzē.
Ola izdēta, poga nenorīta, „Arsenāls" noslēdzies

„Arsenālā" līdzās veiksmei, kas ļauj no paplātes nocelt īsto dzēriena glāzi, allaž klātesoša ir arī žūrija, kas festivāla filmas izvērtē Starptautiskajā un Baltijas konkursa skatē, nosakot savus favorītus un savus „Arsenāla" uzvarētājus. INTERFILM žūrija šogad Labākās Baltijas dokumentālās filmas balvu piešķīrusi Līgas Gaisas darbam „Spēle ar beigām". Žūrija norāda uz smalkjūtīgo kameras tvērumu, kas rāda četrus izkaisītās sklerozes upurus Semjuela Beketa lugas „Beigu spēle" iestudējumā. Šī izrāde kļūst par iespēju izprast pašam sevi un palīdz dzīvot līdzās „parastajai" sabiedrībai. Spītējot maldīgajam uzskatam par slimības skarto cilvēku nespējību, Līgas Gaisas filmai savu speciālbalvu piešķir arī „Bikram Yoga Riga" studijas pārstāvji. Labākā filma Starptautiskajā konkursā pēc INTERFILM žūrijas domām – godīgā un autentiskā Alises Rorvakeres filma „Dievišķais ķermenis", kas atklāj bērna saskarsmi ar pieaugušo pasauli, kurā nereti nākas nostāties pret autoritātēm, un, neierasti savam vecumam, drosmīgi aizstāvēt cilvēciskās vērtības un dzīves garīgās kvalitātes.

Igauņu režisores Katrīnas Laures filma „Kapu sarga meita" šogad atkārto Veiko Einpū panākumus 2010.gada „Arsenālā" – filmu kā labāko Baltijas filmu konkursā izraudzījusies gan prestižā FIPRESCI žūrija, gan kā spēcīga sociālā drāma par šodienas Igauniju, par ģimeni un neaizmirstamo mazās meitenes tēlu filmā izpelnījusies arī nedalītu Baltijas žūrijas atzinību – Labākā Baltijas filma. FIPRESCI par veiksmīgāko kino darbu Starptautiskajā konkursā atzinusi irāņu drāmu „Šķiršanās", režisora Asgara Faradi panākumiem Berlīnes kinofestivālā piepulcējot arī „Arsenāla" godalgu par tēlojumu, par morāles izjūtu un harmoniju starp tās varoņiem un viņu dzīvei izvirzītajiem mērķiem.

Baltijas žūrija, izvērtējot Latvijā, Lietuvā un Igaunijā tapušos kino darbus, atzinības rakstu velta Ulo Pikovam – filma „Ķermeņa atmiņa" žūriju uzrunājusi ar savu oriģinālo animāciju. Labākā Baltijas īsfilma šogad „Arsenālā" bijusi Audriusa Paškevičus poētiskais un metaforiskais stāsts „Vectēvs", kas balvu saņem no „Arsenāla" ilggadējā sadarbības partnera Rietumu Bankas Labdarības fonda priekšsēdētājas Ingas Šīnas rokām. Režisoram Jurijam Haščavatskim par filmu „Lobotomija" pasniegta Labākās Baltijas dokumentālās filmas balva, 2000 ASV dolāru vērta fotokamera NIKON par izcilu ironijas, sarkasma un smalka humora apvienojumu augstas kvalitātes kino darbā, savukārt latviešu režisors Gatis Šmits saņem Labākās Baltijas spēlfilmas balvu par darbu „Seržanta Lapiņa atgriešanās" un iespēju izmantot „Cinevera LV" apgaismošanas tehniku.

Starptautiskā kino festivāla „Arsenāls" balvas sadalītas. Šodien vēl kinoteātros „Kino Citadele" un „K Suns" skatāmas pēdējās filmas no šīgada kino programmas. Izcilas Vakara filmas, muzikālais baudījums un psiholoģiski spilgti raksturi, kas notverti režisoru, aktieru un pašu skatītāju acīm.

Tiekamies „Arsenālā" un lai notiek kino!

Foto: kadrs no filmas  „Kapu sarga meita". Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV