Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Ainārs Ančevskis un Ilze Ķuzule-Skrastiņa - daudzsēriju detektīvfilmā "Ēnu spēles"

EasyGet.lv, 17.09.2012. 16:33

Jaunā TV3 daudzsēriju detektīvfilma "Ēnu spēles" ļaus izbaudīt notikumus, kurus atrisināt uzņemsies privātdetektīvs Roberts Meirāns un Gabriela Ozoliņa. Galvenajās lomās iejutīsies aktieris Ainārs Ančevskis un Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kuri "Ēnu spēlēs" būs detektīvaģentūras līdzīpašnieki un partneri. Abiem kopā būs jāizmeklē gan slepkavības un zādzības, gan pavisam vienkāršas konfliktsituācijas kā, piemēram neuzticība laulāto starpā.
Ainārs Ančevskis un Ilze Ķuzule-Skrastiņa - daudzsēriju detektīvfilmā "Ēnu spēles"

Viens no lielākajiem TV3 pārsteigumiem skatītājiem šai rudens sezonai ir daudzsēriju detektīvfilma "Ēnu spēles". Tā atklās privātdetektīvu komandas ikdienu un ik reizi tiks paveikts teju neiespējamais, jo profesionāļi atrisinās noziegumus kā zādzības, slepkavības, neuzticība un krāpšana. Galvenajās lomās "Ēnu spēlēs" iejutīsies Ainārs Ančevskis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Mārtiņš Egliens, Gints Grāvelis un Ilona Balode. Kā jau detektīvā, neiztiks bez pirotehnikas, kaskadieriem un citiem trikiem, bet, kā saka filmas režisore Inta Gorodecka „Tas nav bijis filmas pašmērķis, jo necentāmies pārspēt pasaules grāvējus - Latvijā tas izskatītos muļķīgi. Tāpēc mums ir detektīvaģentūra, nevis kriminālistikas nodaļa. Bet visas situācijas un notikumi ir raksturīgi šodienas Latvijas dzīvei. Tās ir šīs neredzamās ēnas puses, kuras piemīt mūsu sabiedrībai – vēlme dzīvot labāk, nespēja piedot, vēlme atriebties un tā tālāk. Lūk, ar šīm dzīves ēnas pusēm uzsāks spēli mūsu detektīvaģentūras varoņi."

Galveno varoņu trio

Roberts Meirāns ir 35 gadus vecs, cinisks, skarbs un ironisks, viņa galvenais pluss ir gadiem ilga prakse detektīva darbā. Vajadzības gadījumā gatavs pārkāpt likumu un jebkādus noteikumus, lai tikai panāktu rezultātu. Roberta lomā iejutīsies aktieri A.Ančevskis un viņa partnere būs Gabriela Ozoliņa - inteliģenta, pašpārliecināta, ar juristes izglītību, bet bez praktiskas detektīva darba pieredzes. Taču tas Gabrielai netraucē uzskatīt, ka viņa visu zina labāk par Robertu. Detektīva darbā viņa vadās pēc likumiem un noteikumiem, ievēro visus klienta līgumā paredzētos punktus un tieši tāpēc nonāk nemitīgās konfliktsituācijās ar savu partneri Robertu, kuru kaitina Gabrielas paštaisnums un pareizība. Gabrielas lomā iejutusies Ilze Ķuzule-Skrastiņa.

Gabriela un Roberts nekādi nevarētu paveikt savu darbu bez biroja administratora un savas labās rokas. Andris ir 35 gadus vecs, Roberta klasesbiedrs, detektīvaģentūras darbinieks, kas gluži kā rūķītis spēj vienlaikus izdarīt visu. Viņš ir biroja administrators, šoferis, apkopējs, izsūtāmais, turklāt vismaz pats ir pārliecināts, ka viņam piemīt ekstrasensa spējas. Enerģisks, komunikabls, apsviedīgs un ir brīži, kad viņa ekstrasensa spējas jeb pareizāk sakot, intuīcija, būtiski maina un ietekmē izmeklēšanas gaitu. Rūķīša jeb Andra lomā būs redzams aktieris Mārtiņš Egliens.

Jurists un veterināre

Laiku pa laikam Robertam un Gabrielai izmeklēšanai nepieciešama ar aktiera talantu apveltīta cilvēka palīdzība. Tad talkā tiek saukts Roberta klasesbiedrs un advokāts Mārcis, kas palīdz Robertam ne vien ar jurista padomu, bet arī ar savām aktiera dotībām, kuras tā arī nav apguvis profesionāli. Mārcis savu aktiera talantu izmanto advokāta praksē, apstrādājot klientus. Viņu mēdz saukt par Marčello, jo pats nebeidz sajūsmināties par itāļu kino un jo īpaši Marčello Mastrojani, kuru pat mēģina atdarināt. Marčello lomā iejutīsies aktieris Gints Grāvelis.

Gana bieži detektīvaģentūrā iegriezīsies Roberta māsa Maija, kura ir veterinārārste dzīvnieku patversmē. Viņā apvienojas maigums un stingrība, Maija nebaidās darīt sāpes, lai izārstētu. Roberts savu māsu mīl un ciena, bieži iegriežas pie viņas, kad ir nepieciešamība aprunāties gan par izmeklēšanu, gan personiska rakstura problēmām. Maija dod brālim padomus un dara to, velkot paralēles starp cilvēku un dzīvnieku pasauli. Roberta māsas lomā – Ilona Balode.

Labākie aktieri

Bez galvenajiem varoņiem detektīvfilmā kopumā varēs redzēt teju simts aktierus no labākajiem Latvijas teātriem. Lūk, daži no vārdiem – Varis Vētra, Velta Straume, Kristīne Nevarauska, Lauris Dzelzītis, Mārtiņš Brūveris, Ilze Rūdolfa, Daiga Kažociņa un citi daudziem tik iemīļoti aktieri.

Interesanti fakti

Radošā komanda, kas veido šo detektīvu, ir pieredzējušie un profesionālie seriāla "UgunsGrēks" veidotāji: scenārija autores Gunta Kalniņa un Inta Bernova, režisore - inscenētāja Inta Gorodecka, producente Baiba Saleniece un citi. Mūziku komponējis un aranžējis Gints Stankevičs, dziesmas "Ēnu Spēles" dzejnieks ir Guntars Račs un to izpildījis aktieris G.Grāvelis. Lai daudzsēriju filmas laikā, notikumi tiktu atainoti iespējami korekti un ticami, "Ēnu spēles" veidotājus konsultēja viena no zināmākajām Rīgas privātdetektīvēm Olga Zeļika.

Daudzsēriju detektīvfilma "Ēnu spēles" tiks demonstrēta no 30. septembra ik svētdienu plkst. 20:00 kanālā TV3.

Foto: Daudzsēriju detektīvfilmas "Ēnu spēles" uzņemšana. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV