Pirmdiena, 20.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Venta, Salvis, Selva;

Cikla „Pārdaugava stāsta” ceturtajā vakarā viesosies Lelde Stumbre

Easyget.lv, 19.07.2013. 13:07

23. jūlijā plkst. 19:00 Kalnciema kvartālā uz tikšanos un kopīgas pieredzes vakaru aicina dramaturģe Lelde Stumbre
Cikla „Pārdaugava stāsta” ceturtajā vakarā viesosies Lelde Stumbre

Lelde Stumbre - pārliecināta Pārdaugavas iedzīvotāja, kura dzīvo tajā visu mūžu, un uzskata, ka Rīgā nav labākas vietas par Pārdaugavu - ceturtajā „Pārdaugava stāsta” vakarā vēstīs par Pārdaugavu kā mākslinieku un literātu zaļo miera ostu.

„Jau no Latvijas brīvvalsts laikiem Pārdaugavu iemīļojuši gan mākslinieki, gan literāti, jo, kā tas zināms visiem, kas dzīvo Pārdaugavā, tā ir "sava republika", ne velti pārdaugavieši, ja jābrauc pāri tiltam, saka "jābrauc uz Rīgu". Pārdaugava mācējusi saglabāt gan savu zaļumu, gan salīdzinoši nesteidzīgo dzīves ritmu, bet mākslinieki pat izveidojuši savu skulptūru parku pie Mārupītes. Iedvesmas avotu gan dabā, gan arhitektūrā Pārdaugavā patiešām netrūkst,” pārlieicināta Lelde Stumbre.

Lelde Stumbre ir vairāk nekā 60 lugu, 4 romānu un vienas atmiņu grāmatas autore. Dramaturģe dzīvo netālu no Mārupītes, kas to iedvesmojusi ne tikai radošam darbam, bet arī darbam vides aizsardzībā - lai Pārdaugava vienmēr būtu mākslinieku un literātu patvērums.

Pasākumu ciklā „Pārdaugava stāsta” tiek uzaicinātas ievērojamas personības – galvenie stāstnieki, kuri noteiktu dzīves posmu ir pavadījušas Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”. Stāstu vakari tiek veidoti mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem un personiskiem pieturas punktiem Pārdaugavā. Tiek vākti un apkopoti subjektīvi atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām un cilvēkiem, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, kā arī senām kartēm, fotogrāfijām, vēstulēm, skaņām un citiem materiāliem.

Pasākumu aicināti apmeklēt un aktīvi piedalīties pārdaugavieši, studenti, seniori un jebkuras pasaules vietas iedzīvotāji, kuriem interesē vide, cilvēki un stāsti, kas ir aiz tiem.

Pasākums notiks Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35. Ieeja 3 Ls, studentiem un pensionāriem 1 Ls. Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Sekojiet Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV