Pirmdiena, 26.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Mētra, Evelīna, Aurēlija;

Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos cits mūzikls jauniešiem „Pavasara atmoda”

Easyget.lv, 04.12.2013. 11:38

Ģirta Ēča jauniestudējums vēsta par apmulsumu, izmisumu un konfliktu, kas rodas, saduroties jauniešu seksualitātes uzplaukumam un vecākās paaudzes aizspriedumiem un liekulībai
Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos cits mūzikls jauniešiem „Pavasara atmoda”

Galerijas:

6. decembrī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Dankana Šeika un Stīvena Seitera mūzikls jauniešiem „Pavasara atmoda”, kam par pamatu ņemta vācu dramaturga Franka Vedekinda luga ar tādu pašu nosaukumu, informē teātra pārstāve Zanda Borga.

F. Vedekinds (1864 – 1918) ir uzlūkojams par sava laika melno zirdziņu – dramaturgu, kurš piedzimis neīstajā laikā. Autora dzīves laikā neviena viņa luga netika iestudēta bez cenzūras – 20. gadsimta sākumā tika uzskatīts, ka Vedekinda daiļrade ir pornogrāfiska, jo autors uzdrošinājās runāt par pubertātes problēmām, seksuālo brīvību un citām tabu tēmām.

Režisors Ģ. Ēcis uzsver, ka mūzikls ir īpaši aktuāls, jo „ir attīstījušās tehnoloģijas, mainījies laiks, bet pubertāte gan nav mainījusies. Vecāki joprojām nemāk, negrib un baidās runāt par savu pieredzi ar bērniem. Mēs gribam parādīt, pie kādām sekām šāda nerunāšana var novest.”

Mūziklā „Pavasara atmoda” spilgti atklāts paaudžu konflikts un nespēja sarunāties vienam ar otru (pieaugušajiem un pusaudžiem) saprotamā valodā. Tas ir stāsts par apmulsumu, izmisumu un konfliktu, kas rodas, saduroties jauniešu seksualitātes uzplaukumam un vecākās paaudzes aizspriedumiem un liekulībai. Nejauši satiekoties diviem četrpadsmit gadus veciem jauniešiem, starp abiem, par spīti vecāku un skolotāju noliedzošajai attieksmei, gluži negaidot, uzvirmos kaisle un vēlmes, kādas līdz šim ne viens, ne otrs nav jutis un par kurām nevienam no viņiem neviens nav stāstījis. Šī nezināšana un tajā pašā laikā dabiskā vēlme sajust sevi un mīlēt, novedīs pie neatgriezeniskām sekām.

Mūzikls tapis sadarbībā ar Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociāciju „Papardes zieds”, kuras pārstāvji aicina skatītājus nedzīvot ilūzijās, minot skaudrus faktus, ka Latvijā ir gan nepilngadīgās māmiņas, gan jaunietes, kuras savu grūtniecību nav gribējušas un ir pārtraukušas, kā arī to, ka katram ceturtajam jaunietim pirmās seksuālās attiecības ir bijušas apreibinošo vielu iespaidā. Arī viņi uzsver, cik būtiski ir runāt ar saviem bērniem par viņiem interesējušām tēmām.

Galvenajās lomās iejutīsies aktieri Everita Pjata un Viktors Ellers, pārējās – Kaspars Kārkliņš, Ilze Trukšāne (Būde) vai Signe Ruicēna, Agnese Jēkabsone, Ilze Jura, Laura Jeruma, Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Rolands Beķeris, Sigita Jevgļevska, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis, Mārtiņš Kalita, Inese Jurjāne.

Iestudējumam tapt palīdzējusi arī horeogrāfe Inga Raudinga, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, video mākslinieks Māris Kalve, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, kā arī vokālie pedagogi Ieva Dreimane un Normunds Kalniņš. Mūziklu tulkojis un atdzejojis Ilmārs Šlāpins.

Iestudējumā dzīvo mūziku nodrošinās mūziķi – Normunds Kalniņš, Roberts Dinters, Aivars Meijers, Māris Zīlmanis, Rasa Kumsāre, Ērika Savicka un Marta Rozentāle.

Līdz 14 gadu vecumam – neiesakām!

Foto: Mūzikls jauniešiem „Pavasara atmoda”. Foto (c) Ziedonis Safronovs

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV