Piektdiena, 08.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis;

"Dzīve baletā" atklāj LTV jauno dokumentālo filmu ciklu

Easyget.lv, 17.04.2014. 12:09

Pirmdien, 21. aprīlī, pulksten 18.45, Latvijas Televīzija (LTV) uzsāks jaunu dokumentālo filmu ciklu, kurā piedāvās jaunas filmas par izcilām Latvijas kultūras personībām.

Filmu ciklu atklās LTV režisores Agitas Cānes jaunā filma “Dzīve baletā. Rīgas balets 20. gs. 70. - 80. gadi” par nozīmīgākajiem posmiem Latvijas baleta vēsturē - 20. gadsimta septiņdesmitajiem un astoņdesmitajiem gadiem, kad galvenais baletmeistars bija Aleksandrs Lembergs.

Latvijas baleta vēsture ir bagāta ar leģendām un spilgtiem mākslas faktiem. Viens no nozīmīgākajiem posmiem ir 20. gadsimta septiņdesmitie un astoņdesmitie gadi. Aleksandrs Lembergs, pats būdams spilgta personība, viņš arī savus baletdejotājus veidojis par tikpat spēcīgām. Ļaujot jaunajiem dejotājiem brīvi izpausties, tapuši daudzi aktiermeistarības darbi, veidojušies izcili solisti un dueti. Rīgas balets sevi spilgti pieteicis pasaulē. Šodien šīs paaudzes baletdejotāji darbojas kā horeogrāfi, pedagogi, repetitori, ideju ģeneratori, viņu dzīve baletā turpinās.

Filmā tiksimies ar baleta māksliniekiem Zitu Errsu, Litu Beiris, Guntu Bāliņu, Genādiju Gorbaņovu un Aleksandru Rumjancevu.

Turpmāk LTV piedāvās arī citas jaunas filmas par izcilām Latvijas kultūras personībām.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV