Trešdiena, 06.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Niklāvs, Niks, Nikolajs;

Maijā Mūzikas namā Daile izrādes visai ģimenei

Easyget.lv, 07.05.2014. 11:50

10. maijā krāšņais multimediālais mūzikls “Burvis no Oza zemes” aicina mazos skatītājus un ģimenes iepazīt iestudējuma varoņu un pasakas tēlu satraucošos piedzīvojumus un sapņu piepildījumus izrādē Mūzikas namā Daile. Savukārt 18. maijā mazie skatītāji aicināti uz izrādi “Baltā kamielēna sapnītis” pēc mongoļu tautas pasaku motīviem.
Maijā Mūzikas namā Daile izrādes visai ģimenei

Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikls “Burvis no Oza zemes” tapis pēc Laimena Frenka Bauma zināmās pasakas “Brīnumainais burvis no Oza zemes” motīviem. Sapnī mazā Dorotija kopā ar sunīti Toto, vēja nesta, nokļūst tālu prom no mājām. Ejot pa Dzelteno ceļu uz Smaragda pilsētu, viņiem pievienojas Putnubiedēklis, Dzelzs Malkascirtējs un Gļēvais Lauva, kuri kļūst par Dorotijas draugiem. Ceļojumā, sastopot Labo Burvi, Ļauno Raganu un lidojošos mērkaķus, pārvarot vājumu, bailes un trūkumus, pasakas varoņi nokļūst gan teiksmainajā burvja Oza zemē, gan atrod ceļu uz mājām.

Mūziklā lomas atveido: Dorotija - Ieva Sutugova, Burvis Ozs - Valts Pūce, Lauvas lomā - Juris Kaukulis, Putnubiedēklis - Ralfs Eilands, Dzelzs Malkascirtējs - Artis Robežnieks, Toto - Antons Zamišļajevs, Tēva, Sarga un Zaļā tēva lomās - Uģis Roze, Mātes - Labās Burves un Zaļās sievas lomās - Ieva Akuratere, Aija Vītoliņa būs gan kaimiņiene, gan Ļaunā Ragana, bet Atis Ieviņš - Koka un Lidojošo Mērkaķu vadoņa lomā.

Iestudējumā piedalās horeogrāfijas grupa Lienes Gravas vadībā un mūziķu grupa Jāņa Miltiņa vadībā (Jānis Miltiņš - taustiņistrumenti, Matīss Čudars - solo ģitāra, Jānis Lūsēns jr. - bass, Mārtiņš Linde - sitamie instrumenti, Kārlis Glavāns - klarnete).

18. maijā bērni un ģimenes aicināti apmeklēt Mārtiņa Meiera un Ineses Ramutes izrādi „Baltā kamielēna sapnītis”, kas veidota pēc mongoļu tautas pasaku motīviem. Šajā pasakā, līdzīgi kā latviešu tautas pasakās, dzīvnieki attēloti ar saviem raksturiem un labais uzvar ļauno. Mongoļi par vienu no lielākajiem dārgumiem uzskata draudzību, un kāda pasaka beidzas ar vārdiem: “Posts un bēdas baidās ienākt tāda cilvēka jurtā, kam ir uzticami draugi”. Tas viss skatāms un piedzīvojams iestudējumā “Baltā kamielēna sapnītis”.

Šobrīd ir uzsākts darbs pie nākamās sezonas iestudējumiem, un, uzsākot 2014./2015. gada sezonu, mazajiem skatītājiem taps jauniestudējums - Eriks Ādamsons, Inese Zandere un Jānis Lūsēns “Čigānmeitēns Ringla”, un gada nogalē Mūzikas namā Daile tiks izrādīts Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikls „Sniega karaliene”, bet 2015. gada pavasarī gaidāms jauns, muzikāls pārsteigums bērniem.

Biļetes pieejamas „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Foto: Mūzikls “Burvis no Oza zemes”. Foto no Ars Nova arhīva

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV