Piektdiena, 08.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis;

Izdota Valta Ernštreita dzejas grāmata “Dark Energy”

Easyget.lv, 07.05.2014. 11:55

Apgādā “Mansards” iznākusi Valta Ernštreita dzejas grāmata “Dark Energy”.
Izdota Valta Ernštreita dzejas grāmata “Dark Energy”

“Valta Ernštreita otrā dzejoļu grāmata piesaista ar daudzpusīgu tematiku — laikmetam raksturīgais kustības un komunikācijas ātrums, tehnoloģiju klātbūtne un dažādu ideoloģiju cīņu ainas šeit sadzīvo ar emocionāla patvēruma meklēšanu, smalku attiecību liriku un tumšu, futūristisku mistiku. Izvērstās verlibra vārsmas ikdienas haotisko pieredzi nemanāmi savērpj precīzos, emocionālos vērojumos, radot klātbūtnes efektu – tik tuvu un vienlaikus tālu viens no otra atrodas cilvēki, kas dzīvo gan sarežģītu sistēmu un aparātu, gan arī savu šaubu un vientulības ielenkumā,” atzīst grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš.

Autors par savu otro dzejas krājumu stāsta šādi: “Šo dzejas krājumu caurvij divas tēmas, kuras abas savienojas tā virsrakstā. No vienas puses, mūsdienu dzīves svarīgākais pamats – enerģija tās dažādās izpausmēs (elektroenerģija, siltumenerģija, degviela), ar kuru mūsdienu cilvēks ir nedalāmi saistīts un bez kuras vairs nav iedomājama nevienas dzīves jomas pastāvēšana, kuras sākotnējais uzdevums nest gaismu, veicināt progresu un atvieglot cilvēces dzīvi ir pārtapis tumsā, adatā, no kuras nevienam vairs nav iespējams nokāpt. No otras puses – tā ir ikvienā atsevišķā cilvēkā mītošā tumšā enerģija – tumsa, kas jāizlaiž ārā, kas ir tikpat nozīmīga ikviena cilvēkā dzīvē kā gaisma.”

Krājumā iekļautie dzejoļi veidoti blīvā kompozīcijā. Vārds “enerģija” virsrakstā nav velti lietots – darbi ir tik intensīvi savā tēlainībā un skanējumā, ka ar poētiskās enerģijas palīdzību liek lasītājam teju nonākt to iekšienē; dažkārt tā mēdz sacīt par prozu, kas liek lasītājam “iekāpt grāmatā iekšā” – Valta Ernštreita otrā grāmata arī šķiet pelnījusi šādu metaforu.

Grāmatas noformējuma autore ir Zane Ernštreite. Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

“Dark Energy” atvēršana notiks 9. maijā plkst. 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” (Rīgā, Kr. Barona ielā 21a, pagalmā).

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV