Svētdiena, 26.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Varis, Eduards, Edvards;

Šekspīra festivāla ietvaros notiks Šekspīra laika tirgus

Easyget.lv, 12.05.2014. 10:32

Sestdien, 17.maijā, Šekspīra festivāla ietvaros Kalnciema kvartālā notiks Šekspīra laika tirgus, piedāvājot plašu kultūras programmu.
Šekspīra festivāla ietvaros notiks Šekspīra laika tirgus

No plkst.10.00 līdz plkst.15.00 paredzēta bio/eko iepirkšanās Šekspīra laika garā, atraktīvas izklaides bērniem, muzikāli priekšnesumi, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) topošo aktieru, laikmetīgās dejas horeogrāfu, LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu un Rīgas Doma kora skolas audzēkņu uzstāšanās Šekspīra lugu fragmentos. Būs iespējams iegādāties ēdienus un dzērienus, kas gatavoti pēc Šekspīra laika receptēm. Par Šekspīra laiku atmosfēru tirdziņā rūpēsies „Jauno Jātnieku Skola” un „British Chamber of Commerce” ar poniju izjādēm.

Plkst.19.00 uzstāsies senās mūzikas ansamblis „Ludus”.

Plkst.19.30 skatītāji varēs noskatīties Viljama Šekspīra lugas „Perikls” iestudējumu, ko kopā ar LKA topošajiem aktieriem veidojusi režisore Anna Eižvertiņa.

Plkst.21.30 uzstāsies indie grupa „Jakarta Club” no Anglijas, bet plkst.23.00 sāksies „Kulturālas sarunas vasaras naktī” kopā ar LKA asoc.prof. Rūtu Muktupāvelu, sarunu vadītājiem - Kārli Anitenu un Līvu Brici, kā arī kultūras un mākslas jomu pārstāvjiem, studentiem un entuziastiem. Naksnīgajās sarunās paredzami viedokļi, jautājumi un atbildes un par dažādām tēmām - kultūras izpratne un tās loma sabiedrībā, kultūras un ekonomikas attiecības, kultūras un mākslas izglītības nozīme kultūras tēla veidošanā u.c. Sarunas papildinās audio un video ieraksti. Pusnaktī uz 18.maiju visi kopā aicināti sākt svinēt LKA 22.dzimšanas dienu.

Visos pasākumos ieeja bez maksas.

No 16. līdz 20.maijam Latvijā notiks Šekspīra festivāls. Tā laikā paredzēta Šekspīra traģēdijas „Ričards III” pirmizrāde 16.maijā Dailes teātrī (režisors - Viesturs Meikšāns, titullomā – Artūrs Skrastiņš). 17.maijā notiks Šekspīra laika tirgus. 19.maijā „Shakespeare’s Globe” teātra (Londona) pasaules turnejas „Globe to Globe” ietvaros Dailes teātrī notiks traģēdijas „Hamlets” viesizrāde. 20.maijā Dailes teātra Mazajā zālē paredzēta starptautiska konference „Šekspīrs: autentiskais un mūsdienīgais” („Shakespeare: Authentic and Contemporary”). Tajā piedalīsies Latvijas un Lielbritānijas Šekspīra pētnieki, teātra režisori, izglītības programmu un mārketinga eksperti. Savukārt V.Šekspīra lugas „Divi džentlmeņi no Veronas” (režisors Igors Koņajevs) versiju 31.maijā M.Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādīs LKA 4.kursa topošie aktieri.

Latvijā, Latvijas Kultūras akadēmija, Dailes teātris, „Veto Magazine”, satori.lv un Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs - ir apvienojušās, lai ar dažādiem pasākumiem un kultūras notikumiem atzīmētu Šekspīra jubileju Latvijā. Jubilejas gada programma „Šekspīram 450” aptver video konkursu jauniešiem, multimediālu izstādi, lekcijas un diskusijas, teātra izrādes, filmas un citas aktivitātes.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV