Svētdiena, 26.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Varis, Eduards, Edvards;

Latvijas filmu nozare pārstāvēta Kannu filmu tirgū

Easyget.lv, 12.05.2014. 16:09

13. maijā tiek atklāts pasaules nozīmīgākais kinofestivāls – Starptautiskais Kannu kinofestivāls, kas norisinās jau 67. reizi. Līdzās festivāla oficiālajai un konkursa programmai, kurā iekļautās filmas cīnās par Zelta Palmas zaru, norisinās arī viens no pasaules nozīmīgākajiem kino industrijas pasākumiem – Kannu filmu tirgus. 

Šogad pirmo reizi Latvijas paviljons Kannu filmu tirgū tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un tajā Latviju pārstāvēs Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija kopā ar desmit vadošajām Latvijas producentu studijām.

“Starptautiskais Kannu kinofestivāls ir ārkārtīgi būtisks gan kinomākslai, gan kinoindustrijai – kino biznesam. Nenoliedzami katras valsts un katra kinorežisora lielākais sapnis ir tikt pie festivāla galvenās balvas, taču būtiska ir arī starptautisko kontaktu veidošana, jauno filmu un Latvijas kā starptautiskajai kino industrijai ļoti draudzīgas valsts reklamēšana – Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas piedāvā nacionāla mēroga līdzfinansējumu ārvalstu filmēšanas grupām, kas strādā gan Rīgā, gan Latvijā. Turklāt šogad Latvija iezīmēsies kā valsts, kurā tiks kronēti Eiropas Kinoakadēmijas balvas laureāti, tādējādi nostiprinot mūsu pozīcijas arī Eiropas kontekstā,” par Nacionālā kino centra mērķiem filmu tirgū stāsta tā vadītāja Dita Rietuma.

Tāpat kā Nacionālais Kino centrs, arī Rīgas Filmu fonds jau ceturto gadu piešķir līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. Fonda pieredze liecina, ka budžeta līdzekļu izmantošana ārvalstu filmu līdzfinansēšanā uzskatāma par ieguldījumu Latvijas ekonomikā, piesaistot ārvalstu investīcijas. Pēc Rīgas Filmu fonda aprēķiniem viens ieguldītais eiro Latvijas ekonomikai piesaista deviņus eiro.

„Kino ieņem īpašu vietu radošo industriju kontekstā – tas dokumentē vēsturi un paredz nākotni. Latvija ir maza valsts, tādēļ varam lepoties ar daudzajām starptautiskajām kopprodukcijām un sadarbības platformām, kurās piedalījušies Latvijas filmu veidotāji. Mēs varam piedāvāt pasaules kino veidotājiem bagātīgu arhitektūras mantojumu, dabas ainavas un četrus gadalaikus, tomēr galvenā mūsu vērtība ir augstas klases profesionāļi, kas radoši un atbildīgi veic savu darbu,” uzsver LIAA direktors Andris Ozols.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta „Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas” ietvaros.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV