Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Sākusies pieteikšanās Positivus festivāla gaismas objektu konkursam

Easyget.lv, 14.05.2014. 09:53

Šī gada Positivus festivālā AS “Latvenergo” otro gadu iedvesmo radošus prātus un organizē gaismas objektu konkursu, kura tēma ir “Draudzīga enerģija”. Pieteikums iespējams iesūtīt līdz 9. jūnijam.
Sākusies pieteikšanās Positivus festivāla gaismas objektu konkursam

„Gaisma ir enerģija. Tomēr enerģija nav tikai fizikāla parādība, bet arī pašu cilvēku un viņu darbu radīts strāvojums. Enerģijai, ko sajūtam, klausoties labu mūziku, sportojot, radot idejas un jaunus darbus, esot kopā ar draugiem, baudot un piedzīvojot, emociju gamma ir visdažādākā,” stāsta Solvita Linde, AS „Latvenergo” mārketinga un klientu apkalpošanas direktore. “Konkursa mērķis, ir gan izdaiļot Positivus festivāla teritoriju, gan nodot vēstījumu par to, cik svarīga ir videi draudzīga enerģiju un cik daudz pozitīvas lietas var paveikt to izmantojot lietderīgi.”

“Brīva un radoša atmosfēra vienmēr ir bijušas nozīmīgas Positivus festivāla vērtības, tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka jau otro gadu Latvenergo ir gaismas mākslas objektu konkursa patroni un palīdz piešķirt festivālam vēl papildu krāšņumu,” stāsta Positivus festivāla rīkotājs Ģirts Majors.

Latvenergo sadarbībā ar Positivus festivāla organizatoriem meklēs labāko iespējamo mākslas darbu izvietojumu kāpu zonā katram objektam, lai tas iekļautos kopējā festivāla atmosfērā. Iesniegtajiem darbiem ir jābūt lielformāta gaismas objektiem, kas ir labi pamanāmi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Konkursā jāiesniedz pieteikums – ideja par gaismas objektu. Darbi var tikt veidoti jebkādā tehnikā, piemēram, instalācijas, vides dizaina objekti, video, dekorācijas, konceptmākslas objekti u.tml. Iesniegtos darbus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā būs: Vizuāli Plastiskās Mākslas nodaļas vadītājs, vides mākslas eksperts Aigars Bikše, Latvenergo koncerna, Positivus festivāla un zīmolu aktivizācijas aģentūras SponsorKing pārstāvji. Pieciem finālistiem tiks piešķirts budžets 1000 EUR apmērā un iespēja realizēt savu darbu festivāla teritorijā, kur to varēs aplūkot vairāk nekā 30 000 festivāla apmeklētāju.

Pagājušā gadā festivāla atmosfēru papildināja gaismas objektu konkursa uzvarētāju darbi - Elīnas Pavlovskas, Tatjanas Raičiņecas un Jāņa Piebalga veidotais „Gaismas vītols”, Jura Kostirko jauno ideju platforma „Spuldze”, Anitas Apeles un Reiņa Saliņa radītā īpašu zvaigžņu skatuve „Zvaigžņu koncentrāts”, Asena D. Chumova interaktīvās „3A kulises” un Madaras Laures un Laines Šķesteres instalācija „Mēness aitu barotava”. Gaismas objektu konkursa organizatori patiesi novērtē mākslinieku idejas un cer, ka arī šogad atsaucība būs liela.

Konkursa nolikumu var lejuplādēt Latvenergo un Positivus mājas lapās. Dalībnieki var iesūtīt savas idejas līdz 9. jūnijam uz e-pastu latvenergo@positivus.com.

Jau vēstīts, ka lielākais populārās mūzikas festivāls Baltijā jau astoto reizi notiks no 18. – 20. jūlijam Salacgrīvā. Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā EUR 57 un ar teltsvietu EUR 63. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, „Biļešu Serviss” kasēs un Nordea bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Positivus festivālā šogad uzstāsies Kraftwerk, Bastille, Ellie Goulding, Elbow, The Kooks, The 1975, Daughter, Chet Faker, Laura Mvula, Junip, Temples, Anna Calvi, Of Montreal, Mø, The Horrors, You Me At Six, Future Islands, Alunageorge, Nonono, A Trak, King Charles, Kid Karate, Cherub, Birth Of Joy, Just Blaze, Pompeya, Fm Belfast, And So I Watch You From Afar.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV