Sestdiena, 15.Jūnijs 2024. » Vārdadienas svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta;

Rīga 2014 Muzeju naktī aicina uz Stūra māju un kultūras vasarnīcu Esplanādē

Easyget.lv, 14.05.2014. 10:28

Šogad Muzeju nakts tēma - sarkanais dzintars - sasaucas ar vienu no Rīga 2014 tematiskajām līnijām „Dzintara ādere”, kura visa gada garumā ar dažādu izstāžu, koncertu un konferenču starpniecību palīdz atklāt tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kuriem ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība.
Rīga 2014 Muzeju naktī aicina uz Stūra māju un kultūras vasarnīcu Esplanādē

Rīga 2014 ekspozīcija „Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014” (Brīvības iela 61, Rīga) Muzeju naktī būs atvērta no plkst.20.00 līdz plkst.24.00, piedāvājot apskatīt 1.stāva Latvijas Okupācijas muzeja pamatekspozīciju „Stūra māja”. Bijušajā Valsts drošības komitejas ēkā apmeklētāji varēs ienākt no Brīvības un Stūra ielas stūra ieejas, dodoties cauri izstādei, kas visaptveroši izstāsta šīs ēkas vēsturi. Stūra māja Latvijas okupācijas piecdesmitgadē kļuva par totalitārās varas spilgtāko simbolu, un tā joprojām ir pagājušā – totālo karu, masu represiju un genocīda – gadsimta relikts 21. gadsimta Rīgā.

Savukārt Stūra mājas pagalmā DJ Uldis Rudaks atskaņos ierakstus, kas apliecina padomju perioda norieta laika muzikālo daudzveidību latviešu mūzikā. Dzelzs priekškars un modrā visuresošā auss Padomju laikos traucēja fiziskai brīvībai, taču cilvēku galvās palaikam bija vairāk brīvības nekā mūsdienās. Muzeju naktī aicinām uz šīs garīgās brīvības muzikālo triumfa gājienu dīdžeja un latviešu mūzikas pazinēja Ulda Rudaka kaleidoskopiskā salikumā.

Pavisam no cita redzespunkta paraudzīties uz dzintaru varēs kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, kur apmeklētāji no plkst.19.00 līdz plkst.24.00 varēs ne tikai nofotografēties dzintara fosilijā, bet arī aplūkot dzintara diegu – unikālu Latvijas zinātnieces Ingas Ļašenko izgudrojumu, kas pārsteidzis pasauli un kuram piemīt milzīgs potenciāls tikt izmantotam medicīnā un modes industrijā.

Tāpat Muzeju naktī būs apskatāmas divas Rīga 2014 izstādes, kas veltītas dzintara tematikai. Latvijas Nacionālās vēstures muzejā (Brīvības bulvārī 32) būs skatāma izstāde „Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”, savukārt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1) varēs daļēji aplūkot izstādi „Dzintars: mīti un zinātne”.

Lai uzzinātu muzeju darba laikus un apskatei pieejamās ekspozīcijas, kā arī lai dalītos sociālajos tīklos ar saviem Muzeju nakts iespaidiem, ērti izmantot Lattelecom bezmaksas WiFi punktus, kas pieejami jau 3500 vietās visā Latvijā. Savukārt, pie ieejas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kas katru gadu ierindojas apmeklētāko muzeju top virsotnē, Lattelecom atklās WiFi soliņu. Tāpat WiFi zonas būs izvietotas pie muzeja Rīgas Birža un Rīga 2014 ekspozīcijas „Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014”, kur gaidot savu kārtu iekļūšanai muzejā, no stāstniekiem varēs uzzināt vairāk informācijas par muzeju un tā ekspozīciju.

Uzziņu dienests 1188 ir izveidojis interaktīvo karti – Muzeju nakts ceļvedi, kurā apkopota visplašākā informācija par vairāk nekā 200 akcijas koncertiem un pasākumiem visā Latvijā.

„Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Latvijā Muzeju nakts notiks jau desmito reizi.

Foto: Stūra māja. Foto (c) Jānis Romanovskis, www.gribuvasaru.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV